Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC bude mať nového šéfa. Clayton hovoril o Bitcoine a jeho budúcnosti

Článok

Jay Clayton Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Odchádzajúci šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa v relácii na CNBC Squawk Box vyjadril možno naposledy v úlohe šéfa tohto regulátora na adresu Bitcoinu.

Jay Clayton počas svojho funkčného obdobia v SEC bol prítomný pri deviatich odmietnutiach o schválenie prvého Bitcoin ETF, čo by bolo v súvislosti s Bitcoinom podľa všetkého vnímané ako mimoriadne býčí krok, ktorý by pravdepodobne vyhnal cenu BTC výrazne vyššie. Clayton to však vždy obhajoval tým, že Bitcoin sa obchoduje vo výraznej miery na neregulovaných burzách a tak má jeho komisia pádne dôvody spochybňovať nemanipulovateľný charakter jeho ceny. Clayton na druhú stranu nikdy Bitcoin výrazne nekritizoval a tak jeho pôsobenie na čele SEC v súvislosti s Bitcoinom možno charakterizovať aj ako “vyčkávajúce”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V relácii Squawk Box na CNBC potvrdil, že počas jeho mandátu SEC vnímala Bitcoin skôr ako komoditu a upustila od tézy, že by malo ísť o cenný papier, čo samozrejme neplatí pre mnoho iných kryptomien. Najmä tých, ktoré vznikli počas ICO horúčky. Zároveň si myslí, že Bitcoin sa ukázal ako schopný platobný mechanizmus a tiež uschovateľ hodnoty.

Počas rozhovoru taktiež uviedol, že neefektívnosť súčasných platobných systémov vedie k tomu, že Bitcoin je čoraz populárnejší. Preto očakáva, že jeho popularita bude aj ďalej rásť popri tom ako sa v súvislosti s ním budú vytvárať nové regulačné predpisy.

,,Vidíme, že naše súčasné platobné mechanizmy, domáce aj medzinárodné, sú neefektívne. Táto neefektivita je to, čo riadi vzostup popularity Bitcoinu. A uvidíme toho ešte viac. Uvidíme ako dozrieva a uvidíme viac regulácii okolo digitálnych platieb,” skonštatoval.

Clayton nastúpil do pozície šéfa SEC v januári 2017, po tom ako ho na túto pozíciu dosadil Donald Trump. Portál Cointelegraph v súvislosti s ním poznamenal, že po jeho odchode bude existovať pravdepodobne väčšia šanca na schválenie Bitcoin ETF. Avšak skôr, než sa budeme radovať, si treba počkať na to, kto ho v tejto dôležitej funkcii nahradí. Až predstavenie kabinetu prezidenta Joea Bidena veľa naznačí, čo môže očakávať Bitcoin z pohľadu regulácii v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.