Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Financial Times a FOX Business varujú pred investíciou do Bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci cena Bitcoinu výrazne rastie a blíži sa už svojich historických maxím, masmédia doposiaľ jeho novému rastovému cyklu veľa pozornosti nevenovali. Zdá sa však, že aj v tomto smere nastávajú zmeny, hoci nemožno tvrdiť, že o Bitcoine informujú len v pozitívnom duchu.

Ako informoval portal Cointelegraph, niektoré média zvolili v súvislosti s Bitcoinom skôr stratégiu poukazovania na jeho mínusy a riziká, než na to, aby vysvetlili dôvody, prečo jeho cena rastie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Príkladmi sú články Financial Times s názvom “nepolapiteľný prísľub Bitcoinu” a Fox Business s názvom “Bitcoin vo svete koronavírusovej pandémie nie je zlatom”.

Financial Times kritizoval v súvislosti s Bitcooinom najmä jeho volatilitu a uviedol, že jeho status “bezpečného úložiska” je len teóriou bez reálnych základov. ,,Neexistujú žiadne základy, na ktorých by bolo možné posúdiť hodnotu Bitcoinu. Jeho aktuálna cena odráža len čo, čo sú zaň ochotní ľudia zaplatiť,” píše sa v článku, ktorý však spomína, že do sektora kryptomien vstupujú aj mnohé inštitúcie na čele s PayPal. Ako možný dôvod rastu Bitcoinu taktiež spomína obavy zo znehodnotenia doláru v dôsledku krokov americkej centrálne banky FED. ,,Fanúšikovia kryptomien sa môžu otočiť na centrálnu banku a poďakovať jej,” poukázal Financial Times na kroky FED-u vedúce k “vytlačeniu” biliónov nových dolárov.

Fox Business podobne ako Financial Times varoval investorov pred investovaním do Bitcoinu. Popri tom citoval častého kritika Bitcoinu Petra Shiffa, miliardára Raya Dalia či profesora ekonómie Nouriela Roubiniho, ktorý je azda vôbec najznámejším kritikom kryptomien. ,,Bitcoin nemá skutočné využitie. Všetko čo môžete s Bitcoinom urobiť je to, že keď ho kúpite, tak ho potom predáte niekomu inému. Je to veľký podvod a bublina,” znie citácia Nouriela Roubiniho v článku Fox Business.

Článok Fox Business však nezmienil, že Roubini aj Dalio nedávno mierne zmenili názor na Bitcoin. Roubini totiž prvýkrát priznal, že Bitcoin môže mať nejakú hodnotu vďaka svojmu algoritmu zaručujúcemu, že ho nikdy nebude existovať viac ako 21 miliónov. Dalio zas požiadal komunitu na Twitteri, aby mu vysvetlili, čo je na Bitcoine zaujímavé, pretože mu zrejme niečo uniká.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.