Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čína odvysielala reportáž o Bitcoine, čím opäť len podčiarkla jej nečitateľnosť

Článok

Čína reportáž
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čína potvrdzuje, že v súvislosti s kryptomenami je len veľmi ťažko čitateľná. Správy o potenciálnom zákaze akéhokoľvek držania kryptomien v krajine sa striedajú s pozitívnymi hodnoteniami Bitcoinu napríklad zo strany centrálnej banky (PbOC), no následne sa zas objavia chýry, podľa ktorých chce Čína obmedziť alebo zakázať ťažbu Bitcoinu v jej regiónoch.

Z vyššie spomenutých dôvodov je naozaj ťažké reálne vyhodnotiť, ako sa Čína bude stavať ku kryptomenám v nasledujúcich rokoch. Vieme však to, že je blízko vydania vlastnej digitálnej meny emitovanej centrálnou bankou PbOC a tak možno jej vedúce elity samé o sebe rozmýšľajú nad tým, ako z celej situácie vyťažiť čo najviac v prospech tejto krajiny aj za pomoci Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jedno je dnes iste – Číňania majú relatívne dobre informácie o tom, čo sa aktuálne okolo Bitcoinu deje. Napriek cenzúre internetu sa totiž dozvedajú o raste jeho ceny priamo z národnej televízie CCTV, ktorá informovala potenciálne vyše miliardy ľudí o tom, že Bitcoin za posledných 50 dní narástol na cene o 70%. Poznamenať k tomu treba, že reportáž nebola vedená v negatívnom duchu a uvádzala napríklad to, že porovnaní s bullrunom z roka 2017 je ekosystém Bitcoinu v omnoho lepšej kondícii a jeho súčasný rast je poháňaný najmä inštitúciami.

Na zaujímavú skutočnosť v súvislosti s Čínou a Bitcoinom poukázal Lucas Haung, ktorý je šéfom TokenLon. V rozhovore pre Cryptoslate totiž uviedol, že vplyv na cenu Bitcoinu môžu mať aj nedávne obmedzenia týkajúce sa mimoburzového predaja Bitcoinu v Číne (OTC market). ,,Mnohí bitcoinoví ťažiari (v Číne) teraz čelia problému ako majú predať svoje Bitcoiny, čo znamená, že klesá počet Bitcoinov, ktoré idú na burzu (na predaj). Myslím si, že vďaka tomu je na strane ponuky menší tlak, čo posúva cenu Bitcoinu ešte vyššie.”

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.