Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.8.): Banky a bitcoin, zavádzanie LedgerX či aktivita SEC

Článok

Bitcoin USA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Pompliano: Centrálne banky začnú po zlate nakupovať aj bitcoin

Centrálne banky začnú kupovať bitcoiny (BTC), aby sa poistili voči rizikám, ktoré súvisia s americkým dolárom. Predpovedá to Anthony Pompliano vo svojom najnovšom tweete. Pompliano, spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets, a známy propagátor bitcoinu, uverejnil tento tweet v reakcií na správy, podľa ktorých centrálne banky v súčasnosti zaznamenávajú historicky najväčšiu akvizíciu zlata. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pompliano: Centrálne banky začnú po zlate nakupovať aj bitcoin

LedgerX nemá povolenie na fyzicky vysporiadené Bitcoin Futures. Prečo zavádzal?

Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) podľa najnovších správ neudelila spoločnosti LedgerX povolenie na ponúkanie fyzicky vysporiadaných Bitcoin futures (teda v bitcoinoch), ako to bolo doteraz reportované.  LedgerX teda nepredbehol spoločnosť Bakkt, ktorá sa usiluje získať od CFTC povolenie na tento produkt už niekoľko mesiacov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

LedgerX nemá povolenie na fyzicky vysporiadené Bitcoin Futures. Prečo zavádzal?

Šéf Ripple: Facebook zašiel s Librou až veľmi ďaleko

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, si myslí, že Facebook si sám môže za to, ako k nemu pristupujú americkí regulátori. Garlinghouse naznačil, že Facebook jednoducho zašiel veľmi ďaleko, keď vo svojom whitepaperi ku kryptomene Libra uviedol, že Libra sa stane novou menou a týmto svojim arogantným prístupom akoby sabotoval vlastný projekt. Viac sme sa venovali tejto téme tu.  

SEC chce spustiť vlastné nody na bitcoine, Ethereum či XRP

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), o ktorej najčastejšie informujeme, keď sa bavíme o možnosti schválenia prvých Bitcoin Futures, hľadá dodávateľov, ktorí by pre ňu prevádzkovali uzly (nody) na bitcoine, Ethereum a XRP. Komisia si myslí, že uzly, ktoré by mala pod kontrolou, by jej pomohli v úsilí monitorovania rizík a zlepšenia dodržiavania predpisov v kryptopriestore. Podrobnosti o tejto zaujímavej téme nájdete v tomto článku.

SEC chce spustiť vlastné nody na bitcoine, Ethereum či XRP

Brave už podporuje „tipy“ aj na Twitteri

Blockchainový prehliadač Brave odteraz ponúka svojim používateľom možnosť tipovať (odmeňovať) tvorcov obsahu na Twitteri natívnymi tokenmi Basic Attention Token (BAT). Brave o rozšírení funkcie Brave Rewards informvoal včera. V rámci príspevku dodal, že každý užívateľ môže určiť sumu, ktorú chce dať ako sprepitné autorovi príspevku. Touto formou je cez prehliadač Brave už dlhšiu dobu možné odmeňovať príspevky na YouTube, Twitchi a čoskoro by sa tejto funkcionality mali dočkať aj Reddit, GitHub či Vimeo.  (cointelegraph.com)

SQUARE: Spoločnosť Square pomocou svojej platobnej aplikácie Cash App vygenerovala v druhom štvrťroku 2019 tržby v bitcoinoch v hodnote 125 miliónov dolárov. Hrubý zisk spoločnosti bol napokon 2 milióny dolárov.

BRAZÍLIA:  Brazílska brokerska spoločnosť zameraná na krypotomeny Intermediação e Prestação de Serviço Ltda vyhrala súd s brazílskou bankou Banco Bradesco, ktorá jej v roku 2018 zablokovala účet s odôvodnením, že na ňom sleduje nezvyčajnú aktivitu. Predseda senátu však nenašiel žiadny dôkaz, ktorý by opodstatňoval tvrdenia banky a teda rozhodol, že banka musí účet pre žalobcu opäť otvoriť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.