Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.6.): Adopcia kryptomien v plnej paráde: TOP správy o Facebooku a XRP!

Článok

Bitcoin správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

 Facebook publikoval white paper kryptomeny Libra!

Najväčšia sociálna sieť Facebook dnes zverejnila oficiálny white paper k svojej pripravovanej kryptomene, ktorá bude fungovať na technológii blockchain. Podľa white paperu dostane kryptomena napokon pomenovanie Libra a bude fungovať na natívnom a škálovateľnom blockchaine Libra, ktorý bude podporovaný “rezervou aktív, ktoré by mali byť navrhnuté tak, aby mu poskytovali vnútornú hodnotu“. Viac informácií vrátane promo videa a zoznamu zakladajúcich členov nájdete v tomto našom článku.

OFICIÁLNE: Facebook publikoval white paper svojej kryptomeny! + PROMO VIDEO

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram

Spoločnosť MoneyGram, ktorá patrí medzi popredné firmy špecializujúce sa na finančné transakcie, uzavrela strategické partnerstvo s firmou Ripple, ktorá prevádzkuje kryptomenu XRP. Spoločnosti uzavreli dvojročnú dohodu, v rámci ktorej využije MoneyGram blockchain technológiu vyvinutú Ripple. MoneyGramu by mala pomôcť k realizovaniu lacnejších, jednoduchších a rýchlejších medzinárodných platieb. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Binance vydá na Binance Chain token viazaný na Bitcoin

Burza Binance oznámila, že na svojom blockchaine Binance Chain vydá token, ktorý bude viazaný na Bitcoin. Podľa oznámenia pôjde o BEP2 token (takéto označenie majú tokeny na Binance Chain podobne ako tokeny na Ethereum majú zväčša označenie ERC-20), ktorý bude obchodovateľný na Binance a zároveň bude dostupný na decentralizovanej burze Binance DEX. Má ísť len o jeden zo série tokenov, ktoré plánuje Binance čoskoro spustiť na svojom blockchaine. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Binance vydá na Binance Chain token viazaný na Bitcoin

Vyžitie blockchainu v praxi: Sledovanie dodávateľského reťazca marihuany môže pomôcť chorým pacientom

Kanadský reťazec lekárni Drug Mart uzavrel partnerstvo s blockchain spoločnosťou TruTrace Technologies Inc., aby spoločne spustili pilotný program sledovania dodávateľského reťazca kanabisu pomocou blockchainu. Podľa tlačovej správy má sledovací systém založený na technológii blockchain slúžiť na identifikáciu a sledovanie medicínskeho kanabisu s údajmi, ako je zdroj kmeňa alebo genetika plodiny. Tieto údaje umožnia lekárom vydávať účinnejšie predpisy, ako aj poskytovať spoľahlivé informácie pre klinické testovanie účinkov marihuany. Viac informácií o tomto zaujímavom využití blockchainu sme zhrnuli tu.

Využitie blockchainu v praxi: Sledovanie dodávateľského reťazca marihuany môže pomôcť chorým pacientom

Banka využívajúca Ethereum si zvolila pre banky netradičnú cestu

Poľská banka Alior Bank sídliaca vo Varšave začala používať technológiu Ethereum na overovanie dokumentov svojich klientov. Keď klient na pobočke Alior dostane dokument, môže si odteraz overiť jeho pravosť prezretím odkazu na webovej stránke vo verejnom blockchaine.  Znamená to, že zákazníci tejto banky si môžu overiť, či predmetný dokument bol aj v skutočnosti vydaný v takom znení, ako to tvrdí banka. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Banka využívajúca Ethereum si zvolila pre banky netradičnú cestu

Rýchle správy

JPMORGAN: Podľa bankového giganta JPMorgan Chase stúpa záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin a kryptomeny ako také. Táto informácia je zaujímavá najmä z dôvodu, že táto banka sa dlhú dobu stavala ku kryptomenám negatívne. Tento rok však spustila projekt vlastného stablecoinu JMP Coin a zdá sa, že názor na kryptomeny podstatné mení. Nedávno jej analytici prvýkrát priznali, že Bitcoin má vôbec nejakú hodnotu.

LIBRA: Dnešok patrí informáciám o kryptomene Facebooku, ktorá ponesie názov Libra. Kurióznou správou v súvislosti s ňou je zhoda veľkého kritika kryptomien Nouriela Roubiniho s veľkým obhajcom Bitcoinu Andreasom Antonopoulosom. Obaja, hoci majú na technológiu blockchain diametrálne odlišné názory sa zhodli v tom, že kryptomena Facebooku ozajstnou kryptomenou určite nie je.

BITCOIN CASH: Developer Bitcoin Cash Chris Pacia sa mal rámci online rozhovoru, ktorý unikol na internet, upozorňovať ostatných vývojárov Bitcoin Cash, že ak niečo nezmenia, tejto kryptomene hrozí reálny zánik. Za vážnu konkurenciu vníma Bitcoin SV, ktorý vznikol po hardforku Bitcoin Cash ale aj iné rôzne forky z Bitcoinu. Žiada preto zmeny a vyššiu dotáciu na vývoj platformy.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne