Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Využitie blockchainu v praxi: Sledovanie dodávateľského reťazca marihuany môže pomôcť chorým pacientom

Článok

Marihuana

Kanadský reťazec lekárni Drug Mart uzavrel partnerstvo s blockchain spoločnosťou TruTrace Technologies Inc., aby spoločne spustili pilotný program sledovania dodávateľského reťazca kanabisu pomocou blockchainu.

Podľa tlačovej správy má sledovací systém založený na technológii blockchain slúžiť na identifikáciu a sledovanie medicínskeho kanabisu s údajmi, ako je zdroj kmeňa alebo genetika plodiny. Tieto údaje umožnia lekárom vydávať účinnejšie predpisy, ako aj poskytovať spoľahlivé informácie pre klinické testovanie účinkov marihuany.

Podľa Kena Weisbroda, ktorý zastupuje lekáreň Drug Mart, to môže mať obrovský pozitívny vplyv na zdravie pacientov. Uviedol to na príklade sledovania dodávateľského reťazca pre pacienta, ktorému pomáha v liečbe konkrétny druh marihuany. Keď vie, že mu zaberá práve táto odroda, vďaka blockchainu zistí jej presný pôvod a nebude sa teda môcť stáť, že pri najbližšom vydávaní lieku dostane plodinu z inej plantáže.

Sledovací systém teda zabezpečí, aby pacienti dostávali presne tú medicínu, ktorá im zaberá najviac a nemuseli mať obavy z toho, či pri najbližšej návšteve lekárne nedostanú inú odrodu.

Blockchain si hľadá uplatnenie v rôznych priemyselných odvetviach. Ako sme vás informovali minulý týždeň v našom tradičnom dennom súhrne, podľa výskumnej spoločnosti Reportlinker dosiahne hodnota blockchainoveho trhu zameraného na automobilový a letecký priemysel do roku 2029 hodnotu 20 miliárd dolárov. Cieľom aplikácie blockchainu v tomto segmente bude dosiahnutie transparentnosti, rýchlych vyrovnávacích transakcií a odstránenie rizík a podvodov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne