Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.11.): Bitcoin, rastúci dlh, Alibaba & americký prezident

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Globálny dlh rastie šialeným tempom. Je Bitcoin riešením?

Portál Cointelegraph upozornil, že do konca roka 2019 dosiahne kombinovaný svetový dlh hodnotu 255 biliónov dolárov, čo predstavuje dlh 32 500 dolárov na každú jednu osobu žijúcu na tejto planéte, respektíve hodnotu 12,1 milióna dolárov za každý jeden Bitcoin, ktorý bude kedy existovať. Téme so znepokojujúcim obsahom a tomu, že Bitcoin by mohol byť riešením, sme sa venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Globálny dlh rastie šialeným tempom. Je Bitcoin riešením?

Bobby Lee priznal, že sa v roku 2017 pri Bitcoine mýlil

Spoluzakladateľ čínskej burzy BTCC (BTC China) a generálny riaditeľ firmy Ballet Bobby Lee s odstupom času priznal, že bolo veľmi nezodpovedné, keď podporoval v roku 2017 neúspešný hardfork Bitcoinu s označením SegWit2x, ktorého cieľom bolo zvýšiť kapacitu BTC siete zdvojnásobením bloku na 2 megabajty. ,,Odvtedy som si uvedomil, že to bolo veľmi nebezpečné a nezodpovedné, bez akejkoľvek možnosti opravy.” Taktiež uviedol, že v otázke toho, či je skutočným Bitcoinom “klasický” Bitcoin (BTC) alebo Bitcoin Cash (BCH), ktorý vznikol jeho hardforkom, zjavne o tom rozhodol samotný trh. Jeho brat Charlie Lee, ktorý založil Litecoin, už v roku 2017 tvrdil, že hardfork SegWit2x je hlúposť. (cointelegraph.com)

Spolupráca Alibaba s Lolli stroskotala. Na Bitcoin “cashback” zabudnite

V priebehu minulého týždňa sme vás informovali o veľmi zaujímavej spolupráci medzi čínskym maloobchodným gigantom Alibaba a spoločnosťou Lolli. Tá mala odmeňovať každého zákazníka, ktorý si nakúpil tovar na Alibabe, takzvaným “cashbackom” v bitcoinoch v hodnote 5% ceny objednaných produktov. Táto spolupráca však napokon stroskotala. Viac sa dozviete tu.

Spolupráca Alibaba s Lolli stroskotala. Na Bitcoin “cashback” zabudnite

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Počet Bitcoin bankomatov nainštalovaných po celom svete prekonal výrazný míľnik 6000 kusov. Online zdroj monitorujúci tieto zariadenia CoinATMRadar uvádza, že k dnešnému dňu je ich 6004. Až 65%  z celkového počtu bitcoinových bankomatov sa nachádza v USA. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Kandidát na prezidenta USA: Bolo trápne vidieť, ako kongres nerozumie technológii kryptomien

Andrew Yang, ktorý budúci rok plánuje kandidovať za demokratickú stranu na amerického prezidenta, má predstavu o vhodnej regulácii kryptomenového priemyslu. Úspešný podnikateľ, filantrop a právnik zároveň upozornil, že v tomto sektore zatiaľ diktujú tempo iné krajiny. Znepokojuje ho taktiež nevzdelanosť kongresu v otázkach technológii. Viac čítajte tu.

Kandidát na prezidenta USA: Bolo trápne vidieť, ako kongres nerozumie technológii kryptomien

PayPal a Bank of America nechtiac poukázali na výhodu Bitcoinu

Bývalý vysoko postavený predstaviteľ PayPalu Roelof Botha sa dnes na Twitteri podelil o informáciu, že Bank of America mu bez vysvetlenia dôvodu zrušila jeho bankový účet a to napriek tomu, že bol klientom tejto banky dlhých 20 rokov. Jeho tweetu však rýchlo chytili fanúšikovia kryptomien, ktorí ho začali upozorňovať na dve skutočnosti. Prvou je, že PayPal je tiež neslávne známy tým, že ruší účty svojim klientom. Druhým faktom je, že niečo také by sa mu v prípade Bitcoinu nemohlo stať, ak by vlastnil privátne kľúče. ,,Pôsobí to, akoby sa snažil propagovať Bitcoin,” poznamenal na Twitteri populárny trader Rhythm. Známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper mu zas odporučil, aby si Bitcoin čím skôr naozaj kúpil. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.