Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.6.): Kedy Bitcoin za $10 000? Bude mu Libra konkurenciou?

Článok

bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bitcoin vs. kryptomena Facebooku. Konkurencia alebo kamaráti?

Generálny riaditeľ maklérskej spoločnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff si myslí, že kryptomena Facebooku, ktorá by mala byť predstavená už tento týždeň, prekoná Bitcoin v stabilite a poplatkoch. Anthony Pompliano sa naopak domnieva, že ho výborné doplní a pomôže k jeho rastu. K téme sa vyjadril aj Andreas Antonopoulos. Prečítajte si celý článok.

Bitcoin vs. kryptomena Facebooku. Konkurencia alebo kamaráti?

Kedy dosiahne Bitcoin $10 000?

Bitcoin sa po týždňovej konsolidácii dostal opäť nad 9000 dolárov a zatiaľ to nevyzerá tak, že by bol ochotný podstúpiť očakávanú výraznejšiu korekciu svojho predchádzajúceho rastu. Včera dokonca vytvoril svoje nové tohtoročné high okolo ceny 9400 dolárov. Pozreli sme sa na to, ako to s jeho cenovým vývojom vidia v najbližšom období známi zahraniční obchodníci. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Kedy dosiahne Bitcoin $10 000? Prečítajte si názory zahraničných obchodníkov

Coinbase sa darí. Záujem inštitúcií o jej custody riešenie rastie

Coinbase Custody, služba prevádzkovaná americkou zmenárňou Coinbase, ktorá je zameraná na inštitucionálnych investorov do kryptomien, spravuje majetok už v hodnote 1,3 miliardy dolárov.  Platforma o tom informovala na Twitteri v rámci správy, ktorá sa týkala návštevy CEO Sama McIngvaleho vo Veľkej Británii, kde hovoril s kolegom Philipom Martinom, hlavným referentom pre bezpečnosť informácií, o inštitucionálnom záujme o kryptomeny. Viac sa dozviete v tomto článku.

Coinbase sa darí. Záujem inštitúcií o jej custody riešenie rastie

Bitcoin vytvoril 18-mesačný rekord v počte aktívnych adries

Bitcoin dosiahol v sobotu 15. júna zaujímavý míľnik, ktorý sme videli naposledy 27. novembra 2017. Podľa spoločnosti CoinMetrick.io bolo v ten deň aktívnych viac ako milión bitcoinových adries. Čo sa medzitým v priebehu 18 mesiacov zmenilo a čo to znamená? Otvorte si tento náš článok.

Bitcoin vytvoril 18-mesačný rekord v počte aktívnych adries

Rýchle správy

RUSKO: Šéf ruskej centrálnej banky Bank of Russia Elvira Nabiullina povedal na študentskej konferencii v ruskom meste Sokolkovo, že sa intenzívne venujú téme ruskej národnej kryptomeny krytej centrálnou bankou (CBDC), no jej spustenie v blízkej dobe očakávať nemožno. Možnosť vydania digitálnej národnej meny, ktorá by bola pod správou centrálnej banky, zvažujú aj iné krajiny.

FACEBOOK: Facebook rokuje o spolupráci so brazílskou spoločnosťou MercardoLibre. V rámci jej integrovaného e-commerce riešenia by mohla byť použitá ako platidlo práve pripravovaná kryptomena Facebooku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne