Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kedy dosiahne Bitcoin $10 000? Prečítajte si názory zahraničných obchodníkov

Článok

bitcoin-10000

Bitcoin sa po týždňovej konsolidácii dostal opäť nad 9000 dolárov a zatiaľ to nevyzerá tak, že by bol ochotný podstúpiť očakávanú výraznejšiu korekciu svojho predchádzajúceho rastu. Včera dokonca vytvoril svoje nové tohtoročné high okolo ceny 9400 dolárov. Pozreli sme sa na to, ako to s jeho cenovým vývojom vidia v najbližšom období známi zahraniční obchodníci.

Začneme Tomom Leeom, šéfom Fundstrat Advisors, ktorý je známym bitcoinovým býkom. Lee už v apríli vyhlásil, že medvedí trh Bitcoinu sa skončil a teraz naznačuje, že investori by sa mohli blížiť do ďalšej  “FOMO” fázy.

Max Keiser, ktorého predikcie sleduje na Twitteri až 222 tisíc ľudí, včera skonštatoval: ,,28 tisíc dolárov je stále v hre. Môj target 100 000 dolárov, ktorý som prvýkrát vyslovil v roku 2011, stále zostáva platný.”  

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire, poznamenal, že sa treba pripraviť na masívny býčí trh, ktorý podporí aj príchod kryptomeny Facebooku. Bitcoin podľa neho dosiahne cenu 10 tisíc dolárov už do 21. júna, čiže koncom tohto týždňa.

Kým cena Bitcoinu dosahuje nové tohtoročné maximá, hashrate bitcoinovej siete taktiež vykazuje rekordné čísla – 14. júna išlo o 62 miliónov terahashes za sekundu. Čím viac miningových nodov sa stáva aktívnymi, tým je Bitcoin bezpečnejší. Uviesť treba aj to, že Bitcoin pred dvoma dňami vytvoril nový 18-mesačný rekord v počte aktívnych adries v jednom dni.

,,Bitcoin prekonal ročný cenový rekord, dosiahol najvyšší hash rate a počet aktívnych denných adries – to všetko v rovnaký deň – veľmi bullish správa,” skonštatovala na Twitteri spoločnosťi Vortex.

Twitter kanál XRPCryptowol si však myslí, že súčasný rast ceny Bitcoinu súvisí s Tetherom, ktorý vyťažil ďalších 100 miliónov USDT, čím “vypumpoval” trh. Tento rok už do trhu pribudlo 1,5 miliardy nových Tetherov, čo je ekvivalent 9 miliónov nových USDT denne.

,,100 miliónov Tetherov bolo práve “vytlačených”, takže je jasné, že Bitcoin je pumpovaný pomocou USDT. Pumpovanie Bitcoinu je veľká býčia pasca, pretože Tether takto tlačil USDT aj v bullrune 2017 a manipuloval tak ceny. Očakávam veľkú korekciu, keď sa táto pumpa skončí,” upozornil.

Rast ceny Bitcoinu očakáva aj Alex Kruger. ,,Bitcoin sa obchoduje na ročných high. Ďalšie významné rezistenčné levely sú: 9600, 10000, 11500-11750, 13000, 15000, 174000, 20000 a potom na mesiac.”

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne