Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase sa darí. Záujem inštitúcií o jej custody riešenie rastie

Článok

coinbase-custody

Coinbase Custody, služba prevádzkovaná americkou zmenárňou Coinbase, ktorá je zameraná na inštitucionálnych investorov do kryptomien, spravuje majetok už v hodnote 1,3 miliardy dolárov.

Platforma o tom informovala na Twitteri v rámci správy, ktorá sa týkala návštevy CEO Sama McIngvaleho vo Veľkej Británii, kde hovoril s kolegom Philipom Martinom, hlavným referentom pre bezpečnosť informácií, o inštitucionálnom záujme o kryptomeny.

Coinbase Custody predpokladá, že už čoskoro bude spravovať krypto majetok investorov v hodnote 2 miliárd dolárov. Atraktívna je pre nich najmä z dôvodu, že ponúka bezpečnú úschovu kryptomien v regulovanom a poistenom prostredí.

,,Nemáme v úmysle (na 2 miliardách) zastavovať. Coinbase Custody ponúka služby už viac ako 90 klientom. Z nich je približne 40% mimo USA,” informovala spoločnosť v rámci tweetu, v ktorom uviedla aj to, že Londýn sa stáva akýmsi centrom inovácie kryptomien. ,,Sme vzrušení z toho, že môžeme byť súčasťou tejto inovácie.”

Veľká Británia bola prvou krajinou, v rámci ktorej začala zmenáreň Coinbase ponúkať svoju kryptomenovú debetnú kartu Coinbase Card. Osvedčila sa natoľko, že nedávno Coinbase oznámila expanziu tohto produktu aj do ďalších 6 európskych krajín.

Zdroj: cointelegraph.com

Coinbase Card odteraz dostupná v 6 krajinách Európskej únie

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne