Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin vytvoril 18-mesačný rekord v počte aktívnych adries

Článok

bitcoin

Bitcoin dosiahol v sobotu 15. júna zaujímavý míľnik, ktorý sme videli naposledy 27. novembra 2017. Podľa spoločnosti CoinMetrick.io bolo v ten deň aktívnych viac ako milión bitcoinových adries.

,,Keď Bitcoin prvýkrát zlomil hranicu milión aktívnych adries (27. novembra 2017), stál jeden Bitcoin 9 352 dolárov a priemerný poplatok za transakciu bol 3.23 dolára,” informoval na Twitteri Kevin Rooke, ktorý si medzi prvými všimol túto udalosť.

Teraz s odstupom roka a pol stál Bitcoin 15. júna 8230 dolárov a priemerná cena transakcie bola len 1,33 USD, čiže o vyše polovicu nižšia. Vďačiť za to možno viacerým faktorom vrátane SegWitu či batchingu.

Ukazovateľ denných aktívnych adries v praxi síce nemožno považovať za nástroj, pomocou ktorého by sa dal predikovať cenový pohyb Bitcoinu, no je dôležitý v tom, že ukazuje skutočné, jedinečné transakcie bitcoinu oddelené od rôznych priamych prevodov na veľkých burzách. Skutočnosť, že existuje viac ako milión unikátnych adries, ktoré fungujú na blockchaine, nemožno teda považovať za nič iné než dobru správu pre celý bitcoinovy ekosystém.

Zdroj: coindesk.com

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne