Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.3.): Čakajú nás veľké správy? Kryptofondom sa darí

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

NYGIG: Bitcoin čakajú významné oznámenia od veľkých firiem

Veľmi optimistický sa smerom k ďalšiemu vývoju okolo Bitcoinu vyjadril Robby Gutmann, generálny riaditeľ veľkej bitcoinovej investičnej firmy NYDIG, ktorá nedávno požiadala SEC o schválenie Bitcoin ETF. Gutmann, ktorý je taktiež spoluzakladateľom firmy Stone Ridge spravujúcej majetok v hodnote 10 miliárd dolárov (matka NYDIG),  v podcaste “On the Brink” uviedol, že môžeme už v blízkej dobe očakávať niekoľko veľmi významných oznámení od niektorých strategických partnerov ich firmy, ktoré „zmenia tradičné finančné prostredie.” Viac sa dozviete vo videu alebo v našom článku.

Morehead z Pantera Capital: Bitcoin dosiahne v lete $115 000

CEO blockchainového hedgeového fondu Pantera Capital Dan Morehead v liste adresovanom klientom spoločnosti opäť skonštatoval, že Bitcoin má namierené k cene 115 tisíc dolárov už v priebehu leta 2021. Dan Morehead v bulletine, ktorý sa objavil v emailových schránkach klientov Pantera Capital, upozornil na jeho cenovú predikciu ešte z apríla 2020, ktorú odvodil od populárneho modelu Stock-to-Flow a potvrdil, že zostáva v platnosti. Viac sa dočítate tu.

Ray Dalio varuje Američanov pred vyšším daňami. Bude to pre Bitcoin dobré alebo zlé?

Zakladateľ a spolupredseda najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates rešpektovaný investor Ray Dailo vo svojom najnovšom článku, ktorý publikoval na LinkedIn, varoval Američanov, aby sa pripravili na možnosť výrazného zvýšenia daňového zaťaženia. Okrem toho poukázal na možné riziká pre Bitcoin a zlato. Téme sme sa venovali vo videu a aj v našom článku.

Prvý kvartál 2021 už prekonal v prípade kryptofondov predchádzajúci rekord

Spoločnosť CoinShares vo svojej  najnovšej týždennej správe upozornila, že hoci tento kvartál ešte neskončil, prekonal už z pohľadu prílevu investícii do produktov zameraných na inštitucionálne investovanie do kryptomien (zjednodušené povedané krypotmenové fondy) predtým rekordný štvrtý kvartál 2020. Ak vás zaujíma viac, otvorte si náš článok.

Fanúšikovia Cardano sa dočkali. ADA prichádza na Coinbase Pro

Jedna z najpopulárnejších kryptomien na trhu Cardano (ADA) sa dočkala zalistovania na populárnej americkej burze Coinbase Pro. Zatiaľ však nebude k dispozícii na samotnej zmenárni Coinbase. Téme Cardano v súvislosti s Coinbase sme sa venovali v našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.      

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne