Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prvý kvartál 2021 už prekonal v prípade kryptofondov predchádzajúci rekord

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť CoinShares vo svojej  najnovšej týždennej správe upozornila, že hoci tento kvartál ešte neskončil, prekonal už z pohľadu prílevu investícii do produktov zameraných na inštitucionálne investovanie do kryptomien (zjednodušené povedané krypotmenové fondy) predtým rekordný štvrtý kvartál 2020.

Podľa Coinshares a údajov z 15. marca sa v tomto kvartáli nalialo do kryptomenových fondov 4,2 miliardy dolárov, čo je viac, než predtým rekordných 3,9 miliardy USD, ktoré boli vložné do fondov v Q4 2020.

Na trhu sú aktuálne piati poskytovatelia služieb týkajúcich sa investovania do digitálnych aktív, ktorí spravujú majetok v hodnote vyše miliardy dolárov. Ide o Grayscale, CoinShares, 3iQ, ETC Issuance21Shares. Nedávno vzniknutý Bitcoin ETF v Kanade od firmy Purpose mal v čase uvedenia správy kapitál v hodnote 517 miliónov USD a nachádzal sa na šiestom mieste.

Rekordný bol aj piatok 12. marca – išlo o deň, kedy tieto fondy spravovali rekordnú hodnotu 55,8 miliardy dolárov. Prispel k tomu prílev 242 miliónov dolárov za daný týždeň, čo bol takmer dvojnásobný prílev kapitálu v porovnaní s týždňom predtým.

Zaujímavé je, že značnú časť tohto nedávneho prílevu kapitálu mala na svedomí kryptomena Ethereum. Do jej fondov sa v týždni končiacom 12. marca nalialo až 113,5 milióna dolárov, čo tvorí takmer polovicu všetkých investícii v danom období.

Do fondov, ktoré tvoria kôš viacerých digitálnych aktív prišlo v onom čase “len” 3,6 milióna dolárov, čo naznačuje, že záujem o tento produkt je výrazne nižší, než o možnosť investovania do fondov zameraných na Bitcoin a Ethereum.

Najväčšiu hodnotu má pod kontrolou Grayscale – v čase reportu 15. marca spravovala digitálne aktíva v hodnote 43,7 miliardy dolárov. Nasleduje CoinShares (4,89 miliardy USD), 3iQ (1,66 milirdy USD), ETC Issuance (1,2 miliardy USD) a 21Shares (1,11 miliardy).

Z 55,8 miliardy dolárov pod správou týchto firiem mali bitcoiny drvivý podiel na celkovom majetku – až 45,5 miliardy USD. Druhé Ethereum predstavovalo 7,59 miliardy USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.