Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Morehead z Pantera Capital: Bitcoin dosiahne v lete $115 000

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CEO blockchainového hedgeového fondu Pantera Capital Dan Morehead v liste adresovanom klientom spoločnosti opäť skonštatoval, že Bitcoin má namierené k cene 115 tisíc dolárov už v priebehu leta 2021.

Dan Morehead v bulletine, ktorý sa objavil v emailových schránkach klientov Pantera Capital, upozornil na jeho cenovú predikciu ešte z apríla 2020, ktorú odvodil od populárneho modelu Stock-to-Flow a potvrdil, že zostáva v platnosti.

Model Stock-to-Flow (S2F), ktorého autorom je trhový analytik známy pod pseudonymom PlanB, predikuje cenu Bitcoinu na základe jeho znižujúcej sa inflácie a populárny je najmä z dôvodu, že zatiaľ vychádza z dlhodobého hľadiska veľmi presne. Kritici mu však vyčítajú najmä to, že ignoruje stranu dopytu, nakoľko rieši len klesajúcu ponuku, ktorú ovplyvňujú halvingy (odmena pre ťažiarov BTC sa automaticky každé štyri roky znižuje o polovicu).

Pantera Capital na základe tohto modelu zverejnila v apríli 2020 predikciu, ktorú môžete vidieť na obrázku:

Vyplýva z nej, že Bitcoin by mohol v máji 2021 dosiahnuť hodnotu okolo 75 tisíc dolárov a už v júli 2021 prekonať magických 100 000 USD. Nuž a 1. augusta by podľa Pantera Capital mohol cinknúť o úroveň 115 000 USD.

Že si CEO Pantera Capital za svojou predikciou stále stojí nasvedčuje aj fakt, že od 5. mája 2020 má tweet s touto predikciou stále pripnutý úplne hore na svojej nástenke Twitter účtu.

Dan Morehead si získal uznanie naprieč Wall Street aj vďaka jeho predchádzajúcim pracovným pozíciám. V minulosti totiž pracoval v manažmentee Deutsche Bank, Goldman Sachs či pre hedžový fond Tiger Management.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.