Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dalio varuje USA pred vyšším daňami. Čo by to znamenalo pre Bitcoin?

Článok

Ray Dalio Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a spolupredseda najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates rešpektovaný investor Ray Dailo vo svojom najnovšom článku, ktorý publikoval na LinkedIn, varoval Američanov, aby sa pripravili na možnosť výrazného zvýšenia daňového zaťaženia.

Dailo v článku skonštatoval, že Ameriku môžu čakať šokujúce zmeny týkajúce sa daní. S nástupom pandémie koronavírusu sa totiž dlhopisy z jeho pohľadu stali pre zachovanie bohatstva takmer zbytočnými.

,,Ekonomika investovania do dlhopisov (a väčšiny finančných aktív) sa stála hlúpou. Namiesto toho, aby ste za to dosali ešte menej, než je výška inflácie, prečo si radšej nekúpiť veci, ktorým sa darí lepšie ako inflácii?” napísal rečnícky.

Táto skutočnosť môže podľa Dalia viesť až k tomu, že sa americká vláda rozhodne značnú časť svojich dlhov riešiť zvýšením daní, čo by mohlo mať vraj horší dopad na ľudí, než si mnohí uvedomujú. Takúto možnosť označil vo svojom negatívnom scenári za “novú paradigmu”.

,,Ak sa budeme inšpirovať históriou, tvorcovia politiky, ktorým chýbajú peniaze, zvýšia dane a nebudú sa im popri tom páčiť presuny kapitálu z dlhových aktív do iných aktív, ktoré držia hodnotu, takže môžu veľmi ľahko udeliť zákazy pohybu kapitálu do iných aktív (ako sú napríklad zlato a bitcoin),” naznačil možný zlý scenár pre bitcoin či zlato a doplnil: ,,Tieto daňové zmeny môžu byť šokujúcejšie, ako sa očakávalo.”

Spojené štáty sa podľa neho postupne stávajú nehostinnými pre kapitalizmus. Dalio preto vo svojom adresovanom americkým investorom odporučil, aby si vystavali kvalitne diverzifikované portfólio nedlhových a hlavne nedolárových aktív.

,,Verím, že aktíva v rozvinutých krajinách s rozvinutými rezervnými menami budú mať slabšie výsledky než výkonnosť na trhoch v rozvíjajúcich sa krajinách v Ázii (vrátane Číny),” skonštatoval a doplnil, že držanie čínskych dlhopisov zo strany medzinárodných investorov je čoraz populárnejšie.

Na slova Dalia reagoval Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy, ktorá drží už viac ako 90 000 BTC. ,,Súhlasím s Daliom, že dlhopisy už nefungujú ako pokladničné aktíva. Avšak so všetkou úctou, zrejmým riešením je Bitcoin a je oveľa praktickejším ako “diverzifikované portfólio nedlhových a nedolárových aktív na ázijských rozvíjajúcich sa trhoch.”

Zdroje: finance.yahoo.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne