Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dalio varuje USA pred vyšším daňami. Čo by to znamenalo pre Bitcoin?

Článok

Ray Dalio Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a spolupredseda najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates rešpektovaný investor Ray Dailo vo svojom najnovšom článku, ktorý publikoval na LinkedIn, varoval Američanov, aby sa pripravili na možnosť výrazného zvýšenia daňového zaťaženia.

Dailo v článku skonštatoval, že Ameriku môžu čakať šokujúce zmeny týkajúce sa daní. S nástupom pandémie koronavírusu sa totiž dlhopisy z jeho pohľadu stali pre zachovanie bohatstva takmer zbytočnými.

,,Ekonomika investovania do dlhopisov (a väčšiny finančných aktív) sa stála hlúpou. Namiesto toho, aby ste za to dosali ešte menej, než je výška inflácie, prečo si radšej nekúpiť veci, ktorým sa darí lepšie ako inflácii?” napísal rečnícky.

Táto skutočnosť môže podľa Dalia viesť až k tomu, že sa americká vláda rozhodne značnú časť svojich dlhov riešiť zvýšením daní, čo by mohlo mať vraj horší dopad na ľudí, než si mnohí uvedomujú. Takúto možnosť označil vo svojom negatívnom scenári za “novú paradigmu”.

,,Ak sa budeme inšpirovať históriou, tvorcovia politiky, ktorým chýbajú peniaze, zvýšia dane a nebudú sa im popri tom páčiť presuny kapitálu z dlhových aktív do iných aktív, ktoré držia hodnotu, takže môžu veľmi ľahko udeliť zákazy pohybu kapitálu do iných aktív (ako sú napríklad zlato a bitcoin),” naznačil možný zlý scenár pre bitcoin či zlato a doplnil: ,,Tieto daňové zmeny môžu byť šokujúcejšie, ako sa očakávalo.”

Spojené štáty sa podľa neho postupne stávajú nehostinnými pre kapitalizmus. Dalio preto vo svojom adresovanom americkým investorom odporučil, aby si vystavali kvalitne diverzifikované portfólio nedlhových a hlavne nedolárových aktív.

,,Verím, že aktíva v rozvinutých krajinách s rozvinutými rezervnými menami budú mať slabšie výsledky než výkonnosť na trhoch v rozvíjajúcich sa krajinách v Ázii (vrátane Číny),” skonštatoval a doplnil, že držanie čínskych dlhopisov zo strany medzinárodných investorov je čoraz populárnejšie.

Na slova Dalia reagoval Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy, ktorá drží už viac ako 90 000 BTC. ,,Súhlasím s Daliom, že dlhopisy už nefungujú ako pokladničné aktíva. Avšak so všetkou úctou, zrejmým riešením je Bitcoin a je oveľa praktickejším ako “diverzifikované portfólio nedlhových a nedolárových aktív na ázijských rozvíjajúcich sa trhoch.”

Zdroje: finance.yahoo.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.