Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.2.): Bullish správy pre BTC, Polkadot či Cardano

Článok

Bitcoin býk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Bitcoin prvýkrát prekonal $50 000: Impulzom správy o Bitcoin ETF aj plány Microstrategy!

16. február 2021 sa zapíše do histórie Bitcoinu ako deň, kedy sa jeho cena prvýkrát dostala nad 50 tisíc amerických dolárov. Až budúcnosť ukáže, či pôjde o významnú rezistenciu alebo support, alebo len krátkodobú zástavku pred dosahovaním ešte väčších míľnikov, za ktoré sa bude táto “komodita” obchodovať. Vo videu a tiež v tomto našom článku sme sa venovali niekoľkým dôležitým správam posledných hodín, ktoré mohli mať pozitívny vplyv na ďalší rast ceny BTC – od ďalšieho schváleného Bitcoin ETF v Kanade, cez kúpu BTC.com až po oznámenie firmy Microstrategy o tom, že chcú kúpiť ďalšie bitcoiny za nemalú hodnotu.

Prieskum: Investíciu do Bitcoinu vážne zvažuje len 5% inštitúcii

Nový prieskum, ktorého výsledky publikovala konzultačná spoločnosť Gartner, naznačuje, že väčšina inštitúcii je ešte výrazne vzdialená myšlienke, že by investovali v roku 2021 do Bitcoinu. V skutočnosti takúto možnosť pripúšťa len 5% opýtaných zástupcov veľkých firiem. Nákup BTC firmou Tesla za 1,5 miliardy dolárov, oznámenie banky BNY Mellon podporovať Bitcoin či obrovský záujem o konferenciu Microstrategy, ktorej sa zúčastnilo viac než 7000 firiem zaujímajúcich sa o Bitcoin, naznačovali, že inštitúcie majú v úvode  roka 2021 o Bitcoin naozaj gradujúci záujem. Zmieňovaný prieskum však tieto predpoklady vyvracia. Až 84% respondentov v ňom totiž uviedlo, že Bitcoin zatiaľ neplánujú držať ako firemné aktívum, pretože je príliš volatilný. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Polkadot (DOT) aktualizoval svoju roadmapu. Letia DOT aj “testnet” Kusama

Oficiálna stránka kryptomeny Polkadot (DOT) aktualizovala svoju roadmapu týkajúcu sa jej ďalších krokov vedúcich ku kompletnému spusteniu jej ekosystému. Reakcia bola viac než pozitívna, keďže hodnota tokenov DOT sa dostala prvýkrát v histórii nad 30 dolárov. Medzitým sa darí aj takzvanému “ostrému testnetu” Polkdot s názvom Kusama (KSM). Ako informoval portál Cointelegraph, k aktualizácii roadmapy Polakdot došlo už v pondelok. Najznámejší kryptoportál zároveň zmieňuje velmi optimistický scenár, podľa ktorého by sa mohla táto sieť dočkať svojich prvých parahcainov už v prvom kvartáli 2021. Téme Polkadot a Kusama sme sa venovali vo videu nižšie a tiež v našom článku tu.

Je Cardano najdecentralizovanejšou kryptomenou? Čerstvé dáta tomu nahrávajú

Ak možno decentralizáciu kryptomien hodnotiť podľa toho, koľko mincí je uzamknutých v rámci stakingu, Cardano je naďalej najdecentralizovanejšou kryptomenou. Minimálne v rámci tých, ktoré používajú konsenzus Proof of Stake (Pos). Čerstvé dáta uvádzajú, že aktuálne sa do stakingu mincí ADA zapája až 71,9% celkovej existujúcej ponuky týchto mincí. To je jednak dobrý signál pre decentralizáciu, ale zároveň aj pre predpoklad ďalšieho rastu hodnoty tejto kryptomeny. Tí čo stakujú totiž obvykle nemajú “nutkanie” danú kryptomenu okamžite predávať. Téme decentralizácie Cardano sme sa podrobnejšie venovali vo videu nižšie a samozrejme aj v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.