Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prvýkrát prekonal $50 000: Impulzom správy o Bitcoin ETF aj plány Microstrategy!

Článok

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

16. február 2021 sa zapíše do histórie Bitcoinu ako deň, kedy sa jeho cena prvýkrát dostala nad 50 tisíc amerických dolárov. Až budúcnosť ukáže, či pôjde o významnú rezistenciu alebo support, alebo len krátkodobú zástavku pred dosahovaním ešte väčších míľnikov, za ktoré sa bude táto “komodita” obchodovať.

V tomto článku sme sa venovali niekoľkým dôležitým správam posledných hodín, ktoré mohli mať pozitívny vplyv na ďalší rast ceny BTC.

Microstrategy plánuje opäť investovať

Spoločnosť Microstrategy, ktorá minulý rok investovala do Bitcoinu priblížene 1,5 miliardy dolárov a aktuálne drží 71 079 BTC (v prepočte okolo 3,5 miliardy USD), potvrdila, že s kupovaním bitcoinov stále zďaleka neskončila. V čase, kedy sa Bitcoin obchoduje už výrazne nad ich priemernou nákupnou cenou z roka 2020 (okolo 16 tisíc USD za 1 BTC) táto firma potvrdila, že plánuje predávať konvertibilné zmenky (pôžičky, ktoré sa v budúcnosti premenia na vlastnícky podiel – akciu alebo hotovosť), aby nadobudla kapitál v hodnote 600 miliónov dolárov. Ten následne použije na ďalšiu kúpu Bitcoinov.

NYDIG a Morgan Stanley žiadajú o Bitcoin ETF

Ďalšími firmami, ktoré sa pokúšajú o schválenie prvého Bitcoin ETF na území USA sú New York Digital Investment Group (NYDIG) v spolupráci s Morgan Stanley. Žiadosť podala na SEC spoločnosť NYDIG a Morgan Stanley je uvedený ako autorizovaný účastník, ktorý bude v prípade schválenia tohto fondu plniť funkciu predajcu tohto ETF skrz burzu NYSE Arca.

NYDIG je v sektore kryptomien rešpektovaná firma. V rámci štátu New York disponuje ťažko získateľnou a nákladou licenciou BitLicensce, ktorá jej umožňuje podnikať s kryptomenami na tomto území. Jej materskou firmou je StoneRidge, jeden najväčších inštitucionálnych držiteľov BTC.

V Kanade schválili ďalšie Bitcoin ETF

Kým v Spojených štátoch sa na prvé schválenie Bitcoin ETF stále čaká, v Kanade sa v priebehu troch týždňov podarilo schváliť už dve. Po investičnej spoločnosti Accelerate Financial, ktorá získala povolenie od Ontario Securities Commision, sa to podarilo aj firme Evolve Funds Group.

Veľký ťažobný pool kúpil čínsky gigant 500.com

Veľká čínska lotériová spoločnosť 500.com, ktorá už dlhšie avizovala svoju snahu zapojiť sa aj do podnikania v blockchain sektore, oznámila, že získava pod svoje krídla významný čínsky Bitcoin mining pool BTC.com.  Spoločnosť podľa utorňajšej tlačovej správy uzavrela dohodu o výmene akcii s firmou Blockchain Alliance Technologies Holding Company na Kajmanských ostrovoch, pod ktorú pool spadá. 500.com v rámci tohto obchodu získala kontrolu nielen nad zmieňovaným poolom, ale aj nad doménou BTC.com a s ňou spojenou kryptopeňaženkou.

500.com je firma kótovaná na najväčšej newyorskej burze pre cenné papiere pod indikátorom WBAI. Svoj záujem o ťažobný sektor potvrdila už v úvode februára, kedy oznámila, že kúpila hardvér na ťažbu Bitcoinu za 8,5 milióna dolárov.

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.