Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Investíciu do Bitcoinu vážne zvažuje len 5% inštitúcii

Článok

Prieskum BTC

Nový prieskum, ktorého výsledky publikovala konzultačná spoločnosť Gartner, naznačuje, že väčšina inštitúcii je ešte výrazne vzdialená myšlienke, že by investovali v roku 2021 do Bitcoinu. V skutočnosti takúto možnosť pripúšťa len 5% opýtaných zástupcov veľkých firiem.

Nákup BTC firmou Tesla za 1,5 miliardy dolárov, oznámenie banky BNY Mellon podporovať Bitcoin či obrovský záujem o konferenciu Microstrategy, ktorej sa zúčastnilo viac než 7000 firiem zaujímajúcich sa o Bitcoin, naznačovali, že inštitúcie majú v úvode  roka 2021 o Bitcoin naozaj gradujúci záujem. Zmieňovaný prieskum však tieto predpoklady vyvracia. Až 84% respondentov v ňom totiž uviedlo, že Bitcoin zatiaľ neplánujú držať ako firemné aktívum, pretože je príliš volatilný.

16% respondentov prieskumu odpovedalo, že investíciu do Bitcoinu nevylučujú, no nebudú sa s tým ponáhľať a len 5% potvrdilo, že sa o kúpu Bitcoinu intenzívne zaujímajú a urobia tak podľa všetkého už tento rok.

9% údajne začne držať nejakú časť BTC vo svojom portfóliu až po roku 2024 alebo neskôr. Nuž a 1% uviedlo, že tak urobia niekedy medzi rokmi 2022 a 2023.

,,Existuje veľa nevyriešených problémov, pokiaľ ide o používanie Bitcoinu ako firemného aktíva. Je nepravdepodobné, že sa adopcia rýchlo zvýši, ak nebudeme mať jasnejšie informácie o týchto prekážkach,” uviedol k výsledkom prieskumu Alexander Band, vedúci výskumného oddelenia Gartner Finance. ,,Finanční lídri, ktorí majú za úlohu zaistiť finančnú stabilitu, nie sú náchylní k špekulatívnym skokom na neznáme územia,” doplnil.

Prieskumu sa zúčastnilo 77 finančných manažérov vrátane 50 riaditeľov. Ide o čerstvý prieskum, na ktorého výsledky mali vplyv aj posledné týždne, počas ktorých Bitcoin výrazne rástol na cene.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne