Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Investíciu do Bitcoinu vážne zvažuje len 5% inštitúcii

Článok

Prieskum BTC
Prieskum BTC

Nový prieskum, ktorého výsledky publikovala konzultačná spoločnosť Gartner, naznačuje, že väčšina inštitúcii je ešte výrazne vzdialená myšlienke, že by investovali v roku 2021 do Bitcoinu. V skutočnosti takúto možnosť pripúšťa len 5% opýtaných zástupcov veľkých firiem.

Nákup BTC firmou Tesla za 1,5 miliardy dolárov, oznámenie banky BNY Mellon podporovať Bitcoin či obrovský záujem o konferenciu Microstrategy, ktorej sa zúčastnilo viac než 7000 firiem zaujímajúcich sa o Bitcoin, naznačovali, že inštitúcie majú v úvode  roka 2021 o Bitcoin naozaj gradujúci záujem. Zmieňovaný prieskum však tieto predpoklady vyvracia. Až 84% respondentov v ňom totiž uviedlo, že Bitcoin zatiaľ neplánujú držať ako firemné aktívum, pretože je príliš volatilný.

16% respondentov prieskumu odpovedalo, že investíciu do Bitcoinu nevylučujú, no nebudú sa s tým ponáhľať a len 5% potvrdilo, že sa o kúpu Bitcoinu intenzívne zaujímajú a urobia tak podľa všetkého už tento rok.

9% údajne začne držať nejakú časť BTC vo svojom portfóliu až po roku 2024 alebo neskôr. Nuž a 1% uviedlo, že tak urobia niekedy medzi rokmi 2022 a 2023.

,,Existuje veľa nevyriešených problémov, pokiaľ ide o používanie Bitcoinu ako firemného aktíva. Je nepravdepodobné, že sa adopcia rýchlo zvýši, ak nebudeme mať jasnejšie informácie o týchto prekážkach,” uviedol k výsledkom prieskumu Alexander Band, vedúci výskumného oddelenia Gartner Finance. ,,Finanční lídri, ktorí majú za úlohu zaistiť finančnú stabilitu, nie sú náchylní k špekulatívnym skokom na neznáme územia,” doplnil.

Prieskumu sa zúčastnilo 77 finančných manažérov vrátane 50 riaditeľov. Ide o čerstvý prieskum, na ktorého výsledky mali vplyv aj posledné týždne, počas ktorých Bitcoin výrazne rástol na cene.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.