Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.12.): Vládne BTC ošiaľ, napreduje však aj Ethereum. Nuž a burzy majú problémy

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

3 faktory, ktorými sa Bitcoin odlišuje od vrcholu v roku 2017

Súčasný bitcoinový bullrun, ktorý je podľa nadšencov do kryptomien len začiatkom omnoho masívnejšej adopcie nielen Bitcoinu, ale aj na svoju príležitosť čakajúcich altcoinov, je podľa analytikov významne odlišný od toho, ktorý sme sledovali koncom roka 2017. Portál Cointelegraph vymenoval niekoľko zásadných odlišnosti oproti ošiaľu spred troch rokov, ktoré naznačujú, že kým vtedy sme boli na konci cyklu, teraz sme len na začiatku. Kliknite sem, ak sa chcete dozvedieť viac.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin tentokrát nie je v bubline, tvrdí CEO BIGG Digital Assets

16. decembra 2020 vytvoril Bitcoin svoje nové rekordné cenové hodnoty, no podľa Marka Binnsa, CEO spoločnosti BIGG Digital Assets Inc., je teraz vo výrazne odlišnej situácii, než koncom decembra 2017, kedy zaznamenal predchádzajúce All-time-high (ATH). Kým v tom čase bolo na mieste hovoriť, že sa ocitol v bubline, tvrdiť to aj teraz by nebolo správne. Mark Binnes vo svojom článku, ktorý publikoval na webe Cointelegraph, vymenoval niekoľko dôvodov, prečo rast ceny Bitcoinu v roku 2020 nebol poháňaný len celkovou špekuláciou a FOMO (strach z premeškanej príležitosti), teda za okolností, kedy vnikajú na trhoch takzvané bubliny s tendenciou prasknutia a výrazného prepadu ceny daného aktíva. Ak chcete vedieť o aké fakty sa opiera, otvorte si tento článok.

Neprehliadajte Ethereum. Od roku 2017 urobilo obrovský pokrok

Kým drvivá väčšina kryptomenovej komunity sa v týchto dňoch sústredí na rast ceny Bitcoinu, je vhodné pozrieť sa aj na to, akým spôsobom napreduje Ethereum (ETH), ktoré včera dosiahlo svoje nové ročné cenové maximum v podobe ceny 656 dolárov. Hoci cena Ethereum je na rozdiel od Bitcoinu ešte výrazne vzdialená svojmu All-time-high v podobe 1 421 dolárov z 10. januára 2018, v mnohých faktoroch urobila táto kryptomena oproti obdobiu, kedy prvýkrát v histórii prekonala cenu 500 dolárov (29. November 2017), obrovský krok vpred. Dočítate sa o tom v tomto článku.

Sú burzy a zmenárne pripravené na nový bullrun?

Keď v závere roka 2017 vytváral Bitcoin svoje historické maximá a následne vrcholil aj altcoinový býčí trh, mnohé zmenárne a burzy mali obrovské problémy vysporiadať sa s drastickým nárastom počtu nových zákazníkov. Z tohto dôvodu dokonca niektoré dočasne pozastavili možnosť registrácii a možno tým aj zbrzdili celkový retailový ošiaľ. Od oného momentu uplynuli už zhruba tri roky a predpokladalo sa, že tieto platformy sa na nový býčí trh, ktorý bude podľa všetkého ešte astronomických rozmerov, dobre pripravia. No zdá sa, že túto úlohu úplne dôkladne nezvládli. Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.