Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.12.): Halving Bitcoinu, McAfeeho kandiduje a staking Cardano

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Willy Woo: Tentokrát je nálada pred halvingom Bitcoinu medvedia

Blížiaci sa halving, ktorý sa udeje v máji 2020, je dlhodobo považovaný za najdôležitejší fundament, ktorý by mal prispieť k výraznému rastu ceny Bitcoinu v rokoch 2020 až 2021. Nepriaznivý vývoj jeho hodnoty, ktorá sa včera prepadla pod $7000 však zvyšuje obavy, že halving tentokrát cene BTC výraznejšie nepomôže. Naznačil to aj populárny trader a analytik trhu s kryptomenami Willy Woo. Opačný názor má však Alstair Milne. Prečítajte si celý článok tu.

Willy Woo: Tentokrát je nálada pred halvingom Bitcoinu medvedia

Ponzi sPlusToken vraj nedisponuje takým množstvom BTC, ako sa tvrdilo

Čínska Ponzi schéma PlusToken, ktorá údajne mala v posledných mesiacoch priamym spôsobom negatívne ovplyvniť cenu Bitcoinu, podľa blockchainovej analytickej firmy Chainalysis v skutočnosti disponovala menším množstvom BTC, než sa predpokladalo. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Ponzi PlusToken vraj nedisponuje takým množstvom BTC, ako sa tvrdilo

Cardano hravo prekonalo DPoS pooly konkurenčných EOS a Tron

Už včera sme vás informovali, že Cardano úspešne spustilo testnet fázy Shelley, v rámci ktorého bol spustený aj dlhoočakávaný staking. Zapojených je doňho už viac ako 2,6 miliardy tokenov ADA v 281 rôznych staking pooloch. Je to 10-krat viac poolov, než majú EOS alebo Tron. Charles Hoskinson, riaditeľ tímu IOHK a popri tom zakladateľ a hlavná tvár Cardano, uviedol, že cieľom je vytvorenie až 1 000 staking poolov. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Cardano hravo prekonalo DPoS pooly konkurenčných EOS a Tron

John McAfee dočasne prestane propagovať nové kryptoprojekty

Kontroverzný propagátor kryptomien a odborník na IT bezpečnosť John McAfee uviedol, že prestal s propagáciou nových kryptomenových projektov, pretože sa musí sústrediť na svoju prezidentskú kampaň. ,,Ľudia sa ma pýtajú, prečo už neuskutočňujem promoakcie súvisiace s blockchainom. Je to veľmi časovo náročné. Moja prezidentská kampaň sa začne v januári a nemôžem robiť oboje. V žiadnom prípade sa nevzdávam kryptomien, iba sa vzdávam svojej úlohy propagácie nových konkrétnych projektov,” vysvetlil na Twitteri. McAfee, ktorý kandiduje na amerického prezidenta z azylu, sa rozhodol vstúpiť do kampane hoci vie, že nemá absolútne žiadnu šancu na víťazstvo. ,,Nechcem byť prezident. Chcem iba propagovať kryptomeny na národnej scéne,” uviedol svoje dôvody. (cointelegraph.com)

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Prečítajte si CZ návod

Jeden z najzaujímavejších kryptomenových projektov Cardano (ADA) vstupuje do novej éry. Pred dvoma dňami bola úspešne spustená testnet fáza Shelley, ktorá vedie ku kompletnej decentralizácii celého projektu a zároveň prináša odmeny držiteľom ADA tokenov formou stakingu. Ak vás zaujíma možnosť stakingu ADA, český projekt Cardanians.io napísal podrobný návod ako na to. Viac sa dozviete v tomto článku.

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.