Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano hravo prekonalo DPoS pooly konkurenčných EOS a Tron

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už včera sme vás informovali, že Cardano úspešne spustilo testnet fázy Shelley, v rámci ktorého bol spustený aj dlhoočakávaný staking. Zapojených je doňho už viac ako 2,6 miliardy tokenov ADA v 281 rôznych staking pooloch. Je to 10-krat viac poolov, než má EOS (21) alebo Tron (26).

Charles Hoskinson, riaditeľ tímu IOHK a popri tom zakladateľ a hlavná tvár Cardano, uviedol, že cieľom je vytvorenie až 1 000 staking poolov. Hoci sa toto číslo javí v tomto čase ako príliš ambiciózne, spustenie testnetu a takmer okamžitý vznik už vyše 260 poolov naznačujú, že to nie je nemožné.

Kým prvých 24 hodín prinieslo vznik prvých 120 poolov, k včerajšiemu dňu sa tento počet viac než zdvojnásobil. Ak by sa zachovala táto miera rastu, 1000 poolov by mohlo vzniknúť skôr, než sa predpokladalo.

TIP: Ak vás zaujíma možnosť stakingu ADA, prečítajte si tento článok aj s odkazom na český návod.

Aj keď fáza Shelley, ktorá má doviesť Cardano k decentralizácii väčšej, než má kráľ kryptomien Bitcoin, je stále len v plienkach, komunitu teší, že už teraz v tomto smere hravo prekonali konkurenčné projekty ako sú EOS a TRON, ale dá sa povedať, že aj najvážnejšieho konkurenta Ethereum, či samotný Bitcoin.

,,Existuje už vyše 250 poolov na Cardano Shelley testnete. Všetky majú právo vytvárať nové bloky. V súčasnosti ich neexistuje viac než 10 v Proof-of-Work Bitcoinu a Ethereum. Je iba 21 a 28 v DPoS (Delegated Proof of Stake) EOS a Tronu. Toto je budúcnosť decentralizácie!,” zhodnotil úspech Cardano v prvých dňoch fázy testnetu Shelley projekt venujúci sa tejto kryptomene cardanians.io.

Prečítajte si tiež:

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.