Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Článok

Deadalus Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najzaujímavejších kryptomenových projektov Cardano (ADA) vstupuje do novej éry. Pred dvoma dňami bola úspešne spustená testnet fáza Shelley, ktorá vedie ku kompletnej decentralizácii celého projektu a zároveň prináša odmeny držiteľom ADA tokenov formou stakingu.

V skratke úplne zjednodušene: Ak vlastníte nejaké tokeny ADA, odteraz ich môžete delegovať už v rámci testnetu na jeden zo staking poolov, za čo budete odmenený novými tokenmi ADA, ktoré budú následne prenesené aj do mainnetu. Držanie ADA vám teda neponúka len špekulatívnu investičnú príležitosť v podobe rastu hodnoty týchto tokenov vo fiatovom vyjadrení (doláre, eurá, koruny), ale aj možnosť získať ďalšie.

Kalkulačku, koľko percent vám môže priniesť delegovanie vašich ADA na jeden zo staking poolov, nájdete na stránke staking.cardano.org/en/calculator/. My sme pre ilustráciu použili príklad so 100 000 ADA (v čase písania článku okolo 3 370 USD). Kalkulačka uvádza, že pri stakingu takéhoto množstva tokenov ADA by mala byť vaša odmena za rok okolo 7,178%, teda okolo 7 178 ADA (pri súčasnej cene ADA okolo 241 dolárov resp. 216 eur).

Ada Staking Kalkulačka

Staking poolov po prvom dni vzniklo už vyše 250 a neustále pribúdajú nové (nový staking pool môžete teoreticky vytvoriť aj vy). Autori projektu na čele s Charlesom Hiskinsonom dúfajú, že sa čoskoro podarí naplniť cieľ 1000 poolov, čo by malo viesť k vzniku siete, ktorá bude mimoriadne bezpečná a zároveň decentralizovaná na úrovni, ktorej podľa Hoskinsona nemôže v tomto smere konkurovať ani Bitcoin. Zapojiť sa do stakingu teda znamená, že prispievate k bezpečnosti a decentralizácii Cardano.

Projekt Cardanians.io na čele s českými ambasádormi Cardano Lukášom Bártom a Jaromírom Tesařom spracoval podrobný prehľadný návod, ako sa môžete do stakingu ADA v testnete zapojiť aj vy prostredníctvom peňaženky Deadalus. Ak vás táto možnosť zaujala, celý  návod napísaný v češtine nájdete na tejto stránke:

Cardano staking Deadalus návod

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa návodu, alebo všeobecne ohľadom kryptomeny Cardano, neváhajte navštíviť FB stránku československej komunity Cardano [ADA] CZ/SK.

Zdroje: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.