Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Willy Woo: Tentokrát je nálada pred halvingom Bitcoinu medvedia

Článok

medved-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Blížiaci sa halving, ktorý sa udeje v máji 2020, je dlhodobo považovaný za najdôležitejší fundament, ktorý by mal prispieť k výraznému rastu ceny Bitcoinu v rokoch 2020 až 2021. Nepriaznivý vývoj jeho hodnoty, ktorá sa včera prepadla pod $7000 však zvyšuje obavy, že halving tentokrát cene BTC výraznejšie nepomôže.

Predchádzajúce dva halvingy, čiže zníženie odmeny za vyťaženie bloku pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu (ktoré sa dejú zhruba raz za 4 roky), boli pre Bitcoin katalyzátorom prudkého rastu jeho ceny. Či to bude platiť aj pre najbližší halving, ktorý zníži túto odmenu zo súčasných 12.5 BTC na 6.25 BTC, je však čoraz otáznejšie.

Kým niektorí analytici pri pohľade na graf tvrdia, že Bitcoin je práve vo fáze akumulácie pred novým bullrunom, iní majú obavy, že býkom “došlo palivo” a najbližší halving nemusí napodobniť historicky vývoj.

Populárny trader Willy Woo priznáva, že súčasný vývoj nevyzerá rovnako, ako pri predchádzajúcich halvingoch. ,,Nikdy sme neprichádzali do halvingu v medvedej nálade, mineri (ťažiari) už postupne kapitulujú, pretože pristupujú k predaju BTC. Historicky sme boli vždy bullish a mineri kapitulovali až po halvingu, kedy sa im znížili príjmy z ťažby. Súčasné nastavenie je preto jedinečné. Náladu vnímam v súvislosti s halvingom ako medvediu,” uviedol na Twitteri.

Ako sme písali aj vyššie, súčasný vývoj ceny môžu iní naopak vnímať ako dobrú príležitosť pre akumuláciu Bitcoinu pred očakávaným rastom. Vníma to tak známy bitcoinový investor Alstair Milne: ,,Toto sú veci, ktoré očakávam v najbližších 4-5 mesiacoch v súvislosti s halvingom: BTC shorty sa blížia ku koncu, ľudia znovu začnú akumulovať Bitcoin, ak ho predali. Mineri ho začnú hromadiť a podhodnotené altcoiny budú predané za Bitcoin – býky začnú pákovať Bitcoin smerom hore.”

Až čas ukáže, ktorý z názorov bude správny. Ak veríte v budúcnosť Bitcoinu, ako dlhodobo najúspešnejšia stratégia sa javí pravidelný nákup, čím sa priemeruje nákupná cena BTC. Nikdy však neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Viac o halvingu v tomto článku:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne