Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ponzi PlusToken vraj nedisponuje takým množstvom BTC, ako sa tvrdilo

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínska Ponzi schéma PlusToken, ktorá údajne mala v posledných mesiacoch priamym spôsobom negatívne ovplyvniť cenu Bitcoinu, podľa blockchainovej analytickej firmy Chainalysis v skutočnosti disponovala menším množstvom BTC, než sa predpokladalo.

Autorom teórie, že PlusToken už niekoľko mesiacov negatívne ovplyvňuje cenu Bitcoinu, je analytik Ergo, ktorý uvádza, že PlusToken získal od podvedených investorov okolo 200 000 BTC. Autori PlusTokenu ich následne postupne predávali na otvorenom trhu tempom okolo 1000 až 1300 BTC za deň, čo prispelo ku výraznému klesaniu hodnoty bitcoinu. Informovali sme vás o tom aj včera v tomto článku.

Má Bitcoin nádej na skorý rast? Tlak zo strany PlusToken klesá

Spoločnosť Chainalysis však vydala štúdiu, v ktorej tieto predpoklady z časti vyvracia. Domnieva sa, že PlusToken do dnešného dňa predal len okolo 25 000 BTC (čiže výrazne menej, než tvrdí analytik Ergo) a pravdepodobne má stále pod kontrolou ešte okolo 20 000 BTC790 000 ETH. V súčasnosti teda okolo 426 miliónov dolárov.

Hoci ide o veľkú hodnotu, oproti predpokladaným 2 až 3 miliardám v dolárovom vyjadrení, o ktorých sa hovorilo na začiatku, je to omnoho menej.

Chanalisys najprv identifikoval okolo 2 miliardy dolárov – nie 3 miliardy, ako bolo prvotné tvrdené, ktoré boli zaslané podvedenými investormi na účty PlusTokenu. Z toho išlo o 180 000 BTC, 6 400 000 ETH a 53 OMG. Analytická spoločnosť je však presvedčená, že určitá hodnota z týchto kryptomien sa mohla investorom následne vrátiť, aby sa u nich zachovala ilúzia vysokých výnosov (typická stratégia ponzi schém).

Zo spomínaných 2 miliárd dolárov sa podarilo Chanalysis identifikovať iba okolo 45 000 BTC a 800 000 ETH. O nich je presvedčená, že sú v rukách PlusTokenu. Prostredníctvom OTC platformy Huobi (mimo burzu) malo byť vyplatených 25 000 BTC a 10 000 ETH.

Chainalysis však nevie poskytnúť žiadnu záruku, že zvyšných okolo 1,5 miliardy dolárov bolo naozaj vrátených investorom. Preto nemožno vylúčiť zatiaľ ani scenár, že pravdu má skôr analytik Ergo, ktorý si myslí, že PlusToken už väčšiu časť z 200 000 BTC, ktoré mal údajne v moci, v posledných mesiacoch predal.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.