Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.11.): Bitcoin v mainstreame či šokujúca cenová predikcia

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Riaditeľ Citibank predpovedá Bitcoinu cenu $317 000

Nie je to tak dávno, čo bol Bitcoin označovaný bankami za podvod. Nasledovalo obdobie, v rámci ktorého mnohé z nich pristupovali ku kryptomenám kriticky a snažili sa obmedziť služby, ktoré akokoľvek súviseli s kryptomenami vrátane vytvárania problémov súvisiacich s prevodmi z kryptomenových búrz a zmenárni či zatváraním účtov pre firmy, ktoré podnikali v tomto swktore. Tento trend sa však zdá sa postupne mení, čo potvrdzuje aj nová analýza rešpektovanej banky Citibank. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin prekoná $20 000 a potom pôjde na kapitalizáciu bilión dolárov, tvrdí McGlone

Analytici Bloombergu sú v posledných mesiacoch voči Bitcoinu mimoriadne býčí. Potvrdzujú to aj čerstvé vyjadrenia ich hlavného analytika Mika McGlonea, ktorý si myslí, že súčasný rast ceny je len absolútnym začiatkom veľkej rally, ktorú Bitcoin predvedie v nasledujúcom období.Mike McGlone, ktorý je hlavný komoditným stratégom firmy Bloomberg Intelligence, v pondelok tweetol, že keď sa Bitcoinu podarí prekonať rezistenciu na úrovni 20 000 dolárov, čiže vytvoriť svoje nové cenové maximum, tak ďalšou veľkou jeho prekážkou bude až kapitalizácia 1 bilióna dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

Grayscale už vlastní 500 000 BTC. Ako vlastne funguje a prečo sa jej darí?

Najvýznamnejší inštitucionálny hráč na trhu s Bitcoinom spoločnosť Grayscale Investments už získala pod kontrolu viac než 500 000 BTC. Oznámila to na Twitteri 16. Novembra, keď uviedla, že v BTC drží v tom čase hodnotu 8,35 miliardy dolárov, čo sa rovná 2,69% celkovej ponuky najznámejšej kryptomeny. O jej najnovšej akvizícii a aj o tom, ako vlastne táto firma funguje, sa dočítate v tomto našom článku.

Pomalé transakcie sú kompromisom Bitcoinu, tvrdí Fidelity

Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá ponúka inštitucionálnym investorom možnosť bezpečnej úschovy kryptomien skrz jej custody riešenia, vydala publikáciu, v ktorej sa snaží vysvetliť niekoľko pretrvávajúcich kritik Bitcoinu. Patrí medzi ne najmä jeho volatilita, vysoké a pomalé transakčné poplatky či použitie Bitcoinu v nezákonných činnostiach. Viac sa dočítate v tomto článku.

Firma SkyBridge chce vstúpiť do trhu s kryptomenami

Spoločnosť SkyBridge, ktorú založil bývalý viceprezident Goldman Sanchs Anthony Scaramucci, je ďalšou firmou, ktorá sa snaží investovať do kryptomien na čele s Bitcoinom. Vyplýva zo z jej iniciatívy založiť hedžový fond, na ktorý žiada vopred schválenie zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu. ,,Spoločnosť sa usiluje o získanie investične angažovanosti voči určitým investičným fondom alebo investičným manažérom, ktorí môžu vstupovať do derivatových transakcií, ako sú napríklad swapy na celkový výnos, opcie a futures kontrakty. Spoločnosť alebo investičné fondy môžu investovať aj do firiem poskytujúcich technológie súvisiace s digitálnymi aktívami alebo inými rozvíjacími sa technológiami,” uviedla spoločnosť.  (cointelegraph.com)

Hviezda z Game of Trhrones sa zaujíma o Bitcoin

Herečka Maisie Williams, ktorá sa zviditeľnila úlohou Aryie Starkovej v kultovom seriáli HBO Game of Thrones, sa na Twitteri spýtala svojich fanúšikov, ktorých má mimochodom viac ako 2.7 milióna, či by mala investovať do Bitcoinu.

V čase písania tohto článku odpovedalo pozitívne približne 50,8%, kým 49.2% respondentov uviedlo nie. Nie je prekvapujúce, že na tweet Maisie reagovali aj niekoľkí poprední predstavitelia kryptosektora. Šéf Grayscale Investments Barry Silbert si nezabudlo spropagovať svoju firmu a populárny podcaster o Bitcoine Peter McCormack ju upozornil, aby v žiadnom prípade neinvestovala do altcoinov. My dopĺňame, že Maisie počas účinkovania v Game of Thrones zarobila viac než 6 miliónov dolárov.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.