Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prekoná $20 000 a potom pôjde na kapitalizáciu bilión USD, tvrdí McGlone

Článok

Mike McGlone
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytici Bloombergu sú v posledných mesiacoch voči Bitcoinu mimoriadne býčí. Potvrdzujú to aj čerstvé vyjadrenia ich hlavného analytika Mika McGlonea, ktorý si myslí, že súčasný rast ceny je len absolútnym začiatkom veľkej rally, ktorú Bitcoin predvedie v nasledujúcom období.

Mike McGlone, ktorý je hlavný komoditným stratégom firmy Bloomberg Intelligence, v pondelok tweetol, že keď sa Bitcoinu podarí prekonať rezistenciu na úrovni 20 000 dolárov, čiže vytvoriť svoje nové cenové maximum, tak ďalšou veľkou jeho prekážkou bude až kapitalizácia 1 bilióna dolárov, teda cena niekde nad úrovňou 50 tisíc USD. ,,(Bitcoin) je digitálna verzia zlata, ale s obmedzenejšou ponukou a históriou pridávania núl. Teraz sa zdá byť v rannom štádiu zaisťovania cien a môže jednoducho pokračovať v stúpaní v priebehu roku 2021. Jeho mainstreamová adopcia prichádza…”

Podobný názor má aj Peter Brandt, ktorý ja autorom bestselleru Diary of a Professional Comodity Trader patriaceho medzi najpredávanejšie knihy o obchodovaní v ponuke Amazonu. Rešpektovaný 73-ročný analytik sa domnieva, že bullrun Bitcoinu je stále len v počiatočnej fáze, čo odvodzuje od porovnania jeho súčasného grafu s rokmi 2013 a 2017.

,,Počas býčieho trhu v rokoch 2013 až 2017 došlo k 9 významným korekciám s priemerným prepadom o 37% od najvyššej ceny (high) k najnižšej (low). Trvalo 14 týždňov od jedného ATH na ďalšie ATH. Od začiatku tohto septembra, kedy sme dosiahli low, prišli len dve 10% korekcie.”

Peter Brandt to síce teda nenapísal priamo, no z jeho téz možno usúdiť, že by sa nedivil, keby sa Bitcoin dočkal pred ďalším rastom výraznejšej korekcie, ktorú naznačujú viacerí analytici. Ako však dobre vieme, Bitcoin sa chová často veľmi nepredvídateľné. 30% korekcia teda môže prísť, no nikto nevie, či teraz, alebo až keď dosiahne svoje nové ATH.

Tak či onak, že bullrun len začína súhlasí aj analytik Willy Woo, ktorý do odvodzuje od RSI indexu relatívnej sily trhu, ktorý podľa neho ukazuje zatiaľ len „mierne zahrievanie“. Woo si myslí, že nový bullrun podľa všetkého vyvrcholí v decembri 2021. Vraj aj potenciálne z dôvodu, že ľudia začnú vyberať svoje veľké zisky, aby z nich mohli zaplatiť dane v nasledujúcom období.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.