Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Riaditeľ CitiBank predpovedá Bitcoinu cenu $317 000

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nie je to tak dávno, čo bol Bitcoin označovaný bankami za podvod. Nasledovalo obdobie, v rámci ktorého mnohé z nich pristupovali ku kryptomenám kriticky a snažili sa obmedziť služby, ktoré akokoľvek súviseli s kryptomenami vrátane vytvárania problémov súvisiacich s prevodmi z kryptomenových búrz a zmenárni či zatváraním účtov pre firmy, ktoré podnikali v tomto swktore. Tento trend sa však zdá sa postupne mení, čo potvrdzuje aj nová analýza rešpektovanej banky Citibank.

Historicky prvá mestská banka v štáte new York, ktorá vznikla už v roku 1812, totiž vydala analýzu, ktorá sa stretla s úsmevnou reakciou bitcoinovej komunity. Ešte nedávno zatracovanej kryptomene totiž predpovedá prudký rast hodnoty. A to sa bavíme o banke, ktorá ešte dva roky dozadu zakázala nákupy kryptomien skrz jej debetné karty.

Tom Fitzpatrick, ktorý je manažérom fondu a súčasným výkonným riaditeľom Citizbank, rozposlal minulý týždeň zákazníkom tejto banky bulletin, v ktorom začal porovnávať rasť hodnoty Bitcoinu s rastom hodnoty zlata v 70 rokoch. Dokonca sa odhodlal na základe toho predikovať aj cenu Bitcoinu, ktorá má podľa neho potenciál dosiahnuť už budúci rok šesťcifernú sumu. ,,Bitcoin vznikol po vypuknutí veľkej finančnej krízy v roku 2008, ktorá znamenala zmeny menovom režime a prechod na nulové úrokové sadzby,” vysvetlil svojim klientom počiatky Bitcoinu, ktorý v liste nazval novým zlatom a poukázal v ňom na jeho obmedzenú ponuku a ľahkú prevoditeľnosť.

,,Aj keď na bitcoiny môže platiť v budúcnosti čoraz viac regulačných obmedzení, je prirodzeným držiteľom hodnoty peňazí. Tento argument môže byť podložený aj vysokým rastom nominálneho rastu a inflácie,” doplnil.

Fitzpatrick v závere listu uviedol aj svoju cenovú predikciu. Ako potenciálny strop nového bullrunu označil hodnotu až 318 tisíc dolárov s potenciálnym vrcholom niekedy okolo decembra 2021. To je mimochodom obdobie, ktoré je označované za potenciálny vrhol súčasného rastu ceny Bitcoinu čoraz väčším počtom analytikov.

Známy Twitter účet CryptoWhale na margo bulletinu Fitzpatricka adresovaného klientom Citibank upozornil, že keď sa začnú banky vyjadrovať na adresu bitcoinu v pozitívnom duchu, mali by sme spozornieť, pretože nevieme, čo môžu mať takpovediac “za lubom”.

,,Citibank zverejnila včera report, v ktorom uviedla, že Bitcoin bude stáť do konca roku 2021 až 318 000 dolárov. Ide o rovnakú banku, ktorá urgovala ľudí, aby predávali Bitcoin, keď sa obchodoval pod 400 dolárov ešte v roku 2013. Keď sa veľké banky otočia na Bitcoin a tvrdia, že by bolo dobré ho vlastniť, začínam sa obávať. Môžu mať postranné úmysly.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.