Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.3.): Bitcoin, ovplyvnenie ceny a stimuly, Cardano & Ethereum

Článok

bitcoin
Pixabay.com, Canva.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Dôvod pádu ceny? Analytické platformy sa nevedia zhodnúť na dôležitej transakcii

Včerajší pád ceny Bitcoinu bol podľa všetkého spôsobený jedným veľkým prevodom bitcoinov, ktorý spôsobil paniku na trhu, keď naň upozornila analytická on-chain platforma CryptoQuant. Je však otázne, či vôbec urobila správne, keď o tomto prevode informovala. CryptoQuant patrí medzi najsledovanejšie analytické platformy, ktoré sledujú dianie na bitocinovom blockchaine. Okrem iného ponúka aj promptné zasielanie signálov (upozornenia na Telegram či mail), ktoré si môžu nastaviť traderi s cieľom, aby boli informovaní o dôležitých veľkých on-chain transakciách. Téme, či išlo o manipuláciu, alebo len zlú interpretáciu dát, sme sa venovali v našom videu aj v tomto dlhšom článku.

Minú Američania stimuly na Bitcoin? Vraj by mohlo ísť až o 25 miliárd USD

Súčasťou niekoľkokrát zmieňovaného záchranného balíčka americkej vlády v hodnote 1,9 bilióna amerických dolárov, ktorý už podpísal prezident Joe Biden, má byť aj prerozdelenie 1400 dolárov približne 90% všetkých Američanov. Ide už o tretí stimulačný balíček, ktorý rôznymi formami zamieri na ich účty. Ten najnovší by pritom mohli v nemalej miere využiť aj na investíciu do akcii či Bitcoinu. Ak chcete vedieť viac, pozrite si naše video alebo článok.

EIP 3368 – Kompromis pre ťažiarov a vývojárov Ethereum?

Medzi ťažiarmi a vývojármi Ethereum (ETH) to v poslednom období vrie. Aj my sme vás minulý týždeň informovali, že kontroverzný návrh EIP 1559, ktorý má byť súčasťou hadrforku London naplánovaného na júl 2021, by mohol vyústiť až k veľkej a neželanej demonštrácii sily zo strany ťažiarov. Ak sa EIP 1559 v súčasnej podobe zavedie, ťažiari už nebudú inkasovať príjmy z transakčných poplatkov, čím by mohli prísť o 15% až 50% príjmov. Použité poplatky zaplatené za transakcie by sa mali totiž podľa EIP 1559 ničiť, čím by získalo Ethereum akýsi deflačný prvok. Riešením by mohla byť implantácia EIP 3368. Téme sme sa venovali v tomto článku a aj vo videu.

Cardano: Hoskinson reagoval na kritiku termínu dodania éry Goguen

Kryptomena Cardano má z pohľadu rasu hodnoty za sebou jedno z najvydarenejších období svojej existencie, no na to “pravé orechové” sa v súvislosti s ňou stále čaká. Má ísť o definitívne dokončenie éry Goguen, ktorá so sebou prinesie dlhoočakávané smart kontrakty. Až vďaka nim sa môže stať plnohodnotnou konkurenciou pre Ethereum (ETH). Goguen je fáza, ktorá je nevyhnutná pre budúcnosť aj prosperitu tejto kryptomeny. Bez smart kontraktov je totiž Cardano ako aké prakticky nepoužiteľné. S érou Goguen je zároveň z tohto dôvodu spájaná aj najväčšia miera kritiky. Mnohí sa totiž domnievajú, že táto éra mala byť dodaná už dávno. Práve tejto téme sme sa venovali vo videu a aj v našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.      

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.