Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Minú Američania stimuly na Bitcoin? Vraj by mohlo ísť až o 25 miliárd USD

Článok

Peniaze Bitcoin
Canva.com, kryptonovinky koláž

Súčasťou niekoľkokrát zmieňovaného záchranného balíčka americkej vlády v hodnote 1,9 bilióna amerických dolárov, ktorý už podpísal prezident Joe Biden, má byť aj prerozdelenie 1400 dolárov približne 90% všetkých Američanov.

Ide už o tretí stimulačný balíček, ktorý rôznymi formami zamieri na ich účty. V predošlých dvoch prípadoch ešte za vlády Donalda Trumpa dostali 1200 USD respektíve 600 USD. Tentokrát si prídu až na zmieňovaných 1400 USD, čo je dokopy 380 miliárd dolárov. Niektorým tieto peniaze pritom už stihli pristáť na účte. (mimochodom za prvých 1200 USD si mohli kúpiť 0,18 BTC. Za 600 USD, ktoré dostali v druhom kole už len 0.02 BTC. Teraz má 1400 USD hodnotu iba 0.026 BTC).

Ako tieto peniaze použijú?

Cieľom vlády je, aby Američania použili tieto peniaze na základne potreby. Z prieskumov však vyplýva, že mnohí ich využili v predošlých dvoch prípadoch inak a rovnakú stratégiu zvolia aj tentokrát.

Podľa prieskumu investičnej bankovej spoločnosti Mizuho Securities, ktorú citovalo Yahoo Finance, by mohla nemalá časť týchto financií skončiť opäť na akciovom trhu a v Bitcoine.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1371498682886074373

Firma sídliaca v Japonsku, no majúca svoju pobočku aj v USA, urobila prieskum medzi 235 respondentmi z USA (200 z nich odpovedalo, že stimulačnú pomoc dostanú už v najbližších dňoch), ktorých priemerný vek bol 41 rokov a priemerný ročný príjem do domácnosti 55 000 USD (respondentmi neboli Američania s vyšším príjmom než 155 tisíc USD ročne).

Z prieskumu vyplýva, že dvaja z piatich použijú časť z 1400 dolárov na investovanie do akcii alebo Bitcoinu a zo 40% respondentov, ktorí uviedli, že časť peňazí použijú aj ako investíciu (nie celú čiastku), zároveň až 61% priznalo, že za ne kúpi práve Bitcoin.

Nakoľko títo respondenti neplánujú použiť na investíciu všetkých 1400 dolárov, prieskum dospel k záveru, že investovaných burze zhruba 10% celého investičného balíčku. Ak by bol tento predpoklad správny, tak do akcii a Bitcoinu by zamierilo približne 38 miliárd USD, pričom zhruba 25 miliárd USD (60% z tejto sumy) by bolo investovaných práve do BTC.

,,Bitcoin je preferovanou investičnou voľbou medzi príjemcami šekov. Zahrnuje takmer 60% plánovaných investícii, čo môže znamenať prílev 25 miliárd USD do Bitcoinu,” napísali k štúdii jej autori Dan Dolev a Ryan Coyne.

Zdroj: marketwatch.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.