Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.10.): Bitcoin v pozitívnej nálade, Ethereum testnet, Libra či CFTC

Článok

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

VIDEO: Bitcoin a volby v USA, Raoul Pal kupuje BTC, testnet Ethereum či problémy Libry od Facebooku

Tradične v utorok vydáva YouTube kanál Zaujalo ma pravidelný update s  novinkami zo sveta kryptomien, o ktorých ste sa mohli dočítať aj na našej stránke Kryptonovinky. Najnovší diel sa týka aj vplyvu amerických volieb na Bitcoin, správania BTC hodlerov, toho, či napodobnia ďalšie firmy kroky Square a Microstrategy pokiaľ ide o akumuláciu bitcoinov ako formu hedžu, koľko svojho majetku investuje Raoul Pal do Bitcoinu či problémov kryptomeny Facebooku s názvom Libra.

Raoul Pal chce dať polovicu majetku do BTC, Kraken očakáva pozitívny október

Americká zmenáreň Kraken zverejnila svoju mesačnú správu k situácii na trhu s kryptomenami, v ktorej skonštatovala, že korelácia bitcoinu s tradičnými trhmi oslabuje. Taktiež uviedla, že očakáva lepšie výsledky bitcoinu než v septembri. Raoul Pal medzitým vyhlásil, že väčšinu svojich aktív presúva do Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čo ak by Square a Microstrategy napodobnili ďalšie americké spoločnosti?

Známy kryptomenový analytik a developer Ian Lee sa zamyslel nad tým, čo by sa stalo, keby rozhodnutia spoločnosti Square a Microstrategy použiť Bitcoin ako hedge voči inflácii, nasledovali ďalšie veľké americké spoločnosti. Firma Square pred pár dňami skrz jej šéfa a zakladateľa Jacka Dorseyho, ktorý je taktiež zakladateľom Twitteru, oznámila, že nakúpila bitcoiny v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po tom ako firma Microstrategy oznámila podobnú akvizíciu bitcoinov, no v sume až 425 miliónov dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ethereum spustilo ďalší testnet Ethereum 2.0. Tentokrát dopadol dobre

Ethereum úspešne spustilo ďalší testnet s označením Zinken, ktorý bol v pláne pred spustením novej éry tohto blockchainu s označením “Ethereum 2.0 fáza 0”. Spustenie testnetu sa uskutočnilo v pondelok 12.00 UTC a podľa informácii Cointelegraph prebehlo plynulo, s dostatočnou účasťou komunity a bez väčších chýb. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Krajiny G7 sú proti spusteniu kryptomeny Facebooku Libra

Sedem krajín zastupujúcich najväčšie svetové ekonomiky (G7) uviedli v návrhu vyhlásenia, že sa postavia proti spusteniu kryptomeny Facebooku s názvom Libra. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá tvrdí, že centrálni bankári a ministri financií z USA, Kanady, Japonska, Nemecka, Francúzska, Talianska a Veľkej Británie sú a priori proti tomuto projektu skôr než k nemu bude pripadať príslušný regulačný dohľad. Viac sa dočítate tu.

Šéf CFTC súhlasí, že regulátori robia ohľadom kryptomien málo

Predseda Americkej komisie pre komodity a futures (CFTC) Harth Tarbert skonštatoval počas amerického blockchain summitu v Los Angeles, že americkí regulátori výrazne zaostávajú ú za vývojom kryptomien a technológie blockchain . ,,Som prvý, kto súhlasí, že vláda nerobí dosť pre inovácie,” vyhlásil úprimne. Tarbert by to chcel minimálne v CFTC počas svojho funkčného obdobia zmeniť. Je známy tým, že má pozitívny názor na kryptomeny a nové technológie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne