Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čo ak by kúpu bitcoinov firmami Square a Microstrategy napodobnili ostatné americké spoločnosti?

Článok

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy kryptomenový analytik a developer Ian Lee sa zamyslel nad tým, čo by sa stalo, keby rozhodnutia spoločnosti Square a Microstrategy použiť Bitcoin ako hedge voči inflácii, nasledovali ďalšie veľké americké spoločnosti.

Firma Square pred pár dňami skrz jej šéfa a zakladateľa Jacka Dorseyho, ktorý je taktiež zakladateľom Twitteru, oznámila, že nakúpila bitcoiny v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po tom ako firma Microstrategy oznámila podobnú akvizíciu bitcoinov, no v sume až 425 miliónov dolárov. Tieto informácie sa pochopiteľne stretli s veľmi pozitívnou reakciou bitcoinovej komunity, no vzhľadom na súčasnú veľkosť trhu a likviditu na ňom s cenou BTC výraznejšie nepohli (najmä tá novšia akvizícia Square).

TIP: O akvizícii Microstrategy aj v tomto videu:

Čo ak by sa však rozhodli pre podobný krok aj ďalšej firmy? Ian Lee tvrdí, že americké korporátne spoločnosti majú v aktívach okolo 25 biliónov dolárov. Ak by každá z nich dala do bitcoinu len 0,1% svojho majetku ako formu hedgeu voči inflácii dolára, znamenalo by to, že do Bitcoinu by naprúdilo 250 miliárd dolárov, čo je viac než dvojnásobok jeho súčasnej trhovej kapitalizácie.  Lee popri tom poznamenal, že tento predpoklad zohľadňuje len peniaze, ktoré majú pod kontrolou korporácie. Do tejto mierky teda nie sú zarátané finančné spoločnosti, inštitucionálni investori, vlády a retailoví investori, teda bežní ľudia. To sú ďalšie zdroje, z ktorých bude prúdiť do Bitcoinu v nasledujúcich rokoch ďalší kapitál.

Mimochodom firma Square nákupom bitcoinov za 50 miliónov dolárov dosiahla stav, pri ktorom tvoria bitcoinove rezervy zhruba 1% celého jej majetku. Ian Lee teda počíta s predpokladom, že by ostatné firmy dali do Bitcoinu len desatinu tejto čiastky úmernej k ich celkovým aktívam.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne