Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum spustilo ďalší testnet Ethereum 2.0. Tentokrát dopadol dobre

Článok

ethereum20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ethereum úspešne spustilo ďalší testnet s označením Zinken, ktorý bol v pláne pred spustením novej éry tohto blockchainu s označením “Ethereum 2.0 fáza 0”.  

Spustenie testnetu sa uskutočnilo v pondelok 12.00 UTC a podľa informácii Cointelegraph prebehlo plynulo, s dostatočnou účasťou komunity a bez väčších chýb.

Testnet Zinken nasledoval po predchádzajúcom testnete s názvom Spadina, z ktorého boli rozpačité pocity najmä z dôvodu nízkeho záujmu validátorov, ktorí sa napriek vyjadreniu predchádzajúceho záujmu doňho napokon nezapojili. Kým spočiatku sa zdalo, že tak urobili z dôvodu chýbajúceho ekonomického stimulu, neskoršia analýza ukázala, že podiel viny bolo možne pripísať aj technickým problémom.

Udržanie vysokej miery validátorov je rozhodujúcim faktorom pre integritu siete, pretože viac ako 66% validátorov, ktorí stakujú svoje ETH, musí potvrdiť bloky, aby bolo môže považovať blockchain za “dokončený” a nebolo možné bloky vrátiť späť.

Zinken je prvým testnetom, ktorý prešiel finalizačným prahom v priebehu niekoľko minút od svojho spustenia, čo sa ukázalo ako doposiaľ najúspešnejšie spustenie testnetu. Hoci ideálne sa očakávala účasť až 90%, účasť na testnete od spustenia genesis bloku bola stále nad 75%.

Hlavný koordinátor Ethereum Foundation pre vývoj Ethereum 2.0 Danny Ryan po úspešnom testnete uviedol, že so spustením novej generácie blockchainu ešte v roku 2020 to vidí optimistický. ,,Môj dojem je, že spustenie v roku 2020 je naozaj blízko. Neustále vedieme dialóg s klientskymi tímami a musíme mať chvíľu čas na to, aby sme urobili analýzu. Chápeme, že to odštartuje ďalšiu sériu procesov. Stále sa môžu objaviť prekážky, takže musíme to robiť zodpovedne.”

Fáza Ethereum 2.0 s označením “fáza 0” bude obsahovať spustenie signalizačného reťazca, prvého stavebného bloku nového blockchainu. Ethereum prvej generácie (súčasne Ethereum) bude pokračovať ako doteraz, pretože tieto dva blockchainy nebudú mať takmer žiadnu vzájomnú interakciu nad rámec jednosmernej depozitnej zmluvy. Kým neprídu neskoršie fázy, tí ktorí sa zapoja do stakingu, nebudú schopní vybrať si alebo previesť ETH, ktoré ním nadobudnú.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne