Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Raoul Pal chce dať polovicu majetku do Bitcoinu, Kraken očakáva plusový október

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká zmenáreň Kraken zverejnila svoju mesačnú správu k situácii na trhu s kryptomenami, v ktorej skonštatovala, že korelácia bitcoinu s tradičnými trhmi oslabuje.

Správa tvrdí, že Bitcoin od mája vykazuje negatívnu koreláciu s americkým dolárovým indexom (DXY) a to napriek krátkemu obdobiu koalescencie, ktorú bolo možno sledovať začiatkom septembra.

Kraken taktiež informoval, že korelácia Bitcoinu s indexom s S&P 500, teda indexom, ktorý reflektuje hodnotu 500 najväčších firiem obchodovaných na americkom trhu,  je stále relatívne silná a to napriek tomu, že v úvode septembra dosiahla na krátky čas 8-mesačné minimum. Fakt, že Bitcoin odvtedy opäť napodobňuje správanie akciového trhu naznačuje, že pohyby na ňom ovplyvňujú aj Bitcoin.

Pokiaľ ide o zlato, od polovica júla je korelácia pozitívna a to napriek tomu, že obe tieto aktíva zažívali v predchádzajúcom mesiaci výrazný tlak zo strany trhových medveďov.

Americká burza vo svojej správe taktiež uviedla predpoklad, že v októbri očakáva rast ceny bitcoinu v súlade s tým, že tento mesiac bol silný pre Bitcoin aj v predchádzajúcich rokoch. Na druhú stranu upozornila, že v 6 z 9 mesiacov tohto roku dosahoval Bitcoin horšie výsledky, než bol jeho historický priemer.

Manažér hedžových fondov Raoul Pal nedávno informoval, že viac ako polovicu svojho investičného portfólia presúva do bitcoinu v očakávaní, že v nasledujúcom období pristúpia inštitúcie k masívnemu osvojeniu tejto kryptomeny ako hedžu. ,,Podľa toho, čo viem o všetkych inštitúciách a ľudom v nich, s ktorými hovorím, prichádza do tohto sektora obrovský prúd peňazí,” uviedol.

Alex Saunders z Nugget’s News zas skonštatoval, že súčasný stav Bitcoinu mu pripomína obdobie z polovice roku 2017, ktoré predchádzalo obrovskému bullrunu, ktorý sa skončil na cene 20 tisíc dolárov za jeden BTC. Včera večer svojim fanúšikom odkázal: ,,Verejne obchodované spoločnosti a legendárni investori čoraz viac spievajú o novej triede aktív a to v čase, kedy na účtoch v bankách sedia rekordné peniaze, ktoré hľadajú novy domov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne