Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krajiny G7 sú proti spusteniu kryptomeny Facebooku Libra

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Sedem krajín zastupujúcich najväčšie svetové ekonomiky (G7) uviedli v návrhu vyhlásenia, že sa postavia proti spusteniu kryptomeny Facebooku s názvom Libra.

Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá tvrdí, že centrálni bankári a ministri financií z USA, Kanady, Japonska, Nemecka, Francúzska, Talianska a Veľkej Británie sú a priori proti tomuto projektu skôr než k nemu bude pripadať príslušný regulačný dohľad. ,,G7 tvrdí, že žiadny globálny projekt stablecoinu by nemal začať fungovať skôr, než sa nevyriešia príslušné právne, regulačné a dozorné požiadavky prostredníctvom vhodného dizajnu a dodržovania platných štandardov,uvádza sa v stanovisku G7.

Skupina má obavy najmä z toho, ako sa v prípade tejto kryptomeny zabezpečia zásady boja proti praniu špinavých peňazí či pravidiel ochrany spotrebiteľa.

Proti spusteniu tohto stablecoinu sú už dlhšiu dobu výhrady zo strany viacerých významných hráčov. Už vlani sa Francúzi spojli s Nemcami, Talianmi, Španielmi a Holanďanmi, aby spoločne zamedzili vstupu Libry na ich trh.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne