Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.10.): Voľby, bitcoinoví HODLeri, SEC či Aragon

Článok

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Počet Bitcoin HODLerov sa zvyšuje, trend pred rokom 2021 je býčí

Známy trader Willy Woo upozornil, že indikátor, ktorý možno použiť na analýzu správania bitcoinových hodlerov, naznačuje silný býčí trend smerom k roku 2021.Willy Woo konkrétne poukázal na to, že on-chain indikátor s názvom “reflexivita” (reflexivity) má v posledných mesiacoch výrazne vzostupný trend, nuž a nakoľko tento indikátor meria tendenciu bitoinových investorov držať bitcoiny napriek rastu jeho ceny, vyplýva z toho, že sú odhodlaní držať ich ešte dlhšiu dobu s očakávaním vyššej ceny. Viac sa dočítete tu.

Bloomberg: Zvolenie Bidena bude pozitívom pre Bitcoin, no nie pre DeFi

Najnovšie vydanie Bloomberg bulletinu zameraného na kryptomeny konštatuje, že pre Bitcoin by bolo pravdepodobne pozitívnejšie, keby novembrové prezidentské voľby vyhral demokratický kandidát Joe Biden. Zároveň by to však bola negatívna správa pre DeFi sektor. Viac sa dozviete tu.

Komisárka SEC o kryptomenách: Náš prístup musíme zmeniť

Hester Peirceová, ktorá je členkou Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a vďaka pozitívnemu názoru na kryptomeny má prezývku “kryptomama”, si myslí, že konzervatívny prístup regulátorov ku kryptomenám je potrebné čo najskôr zmeniť. Ak sa chcete dozvedieť viac, otvorte si tento článok.

Blockchain môže vyriešiť problémy Facebooku a Twitteru s moderovaním obsahu

Spoluzakladateľ projektu Aragon Luis Cuende v rozhovore pre Cointelegraph skonštatoval, že technológia, na ktorej pracujú, by mohla mať obrovský prínos pre sociálne siete ako sú Facebook a Twitter, ktoré zápasia s tým, akým spôsobom majú “regulovať” užívateľský obsah na týchto platformách na čele s fakenews či dezinformáciami. Tejto zaujímavej téme sme sa venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne