Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Komisárka SEC o kryptomenách: Náš prístup musíme zmeniť

Článok

Hester M. Peirceová
Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, ktorá je členkou Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a vďaka pozitívnemu názoru na kryptomeny má prezývku “kryptomama”, si myslí, že konzervatívny prístup regulátorov ku kryptomenám je potrebné čo najskôr zmeniť.

,,Aj keď sme v SEC pristupovali v poskytovaní poradenstva ku kryptomenám veľmi pomaly, stále sa o ne zaujíma čoraz väčšie spektrum ľudí a to nielen vo vnútri kryptopriestoru, ale aj zo strany tradičných finančných inštitúcii, ktoré nás žiadajú o informácie. Preto si myslím, že v nadchádzajúcich rokoch budeme nútení čeliť tejto téme čoraz intenzívnejšie,“ priznala.

Peirceová v rozhovore s Cointelegraph priznala, že by ju prekvapilo, ak by záujem o kryptomeny nemal vzostupný trend. Aj preto chce venovať svoje druhé funkčné obdobie v SEC, ktoré potrvá do roku 2025, predovšetkým tomu, aby sa tento dôležitý organ stál otvorenejší smerom k inováciám.

,,Musíme rozmýšľať o tom, čo môžeme do tejto oblasti ako regulátor priniesť. Čo je našou podstatnou úlohou. Musíme sa o tom rozprávať nielen na úrovni SEC. Tieto otázky si musí klásť popri rozvoji DeFi celá spoločnosť. Kongres taktiež musí rozmýšľať o tejto téme, aby sme od neho dostali jasné smernice, ako sa k týmto témam stavať,” dodala.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne