Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bloomberg: Zvolenie Bidena bude pozitívom pre Bitcoin, no nie pre DeFi

Článok

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najnovšie vydanie Bloomberg bulletinu zameraného na kryptomeny konštatuje, že pre Bitcoin by bolo pravdepodobne pozitívnejšie, keby novembrové prezidentské voľby vyhral demokratický kandidát Joe Biden. Zároveň by to však bola negatívna správa pre DeFi sektor.

,,Potenciálne zvolenie Joea Bidena za prezidenta môže smerovať k ďalšiemu rastu ceny bitcoinu. Nové vedenie môže zmeniť trend Trumpovej administratívy v štýle “ruky preč” presunúť prvorodenú kryptomenu teda bitcoin viac smerom k mainstreamu (na úrok širšieho trhu), čím sa zvýšia aj šance na schválenie Bitcoin ETF,” konštatuje Bloomberg, ktorý popri tom naznačil, že prezidentstvo Bidena by ohrozilo DeFi projekty.

Popularita DeFi sektora doslova explodovala v neregulovanom prostredí a to zrejme aj vďaka spomínanému prístupu “ruky preč” administratívy Donalda Trumpa. Ak bude zvolený Biden, dá sa očakávať, že politika bude smerovať k väčšej adopcii Bitcoinu ako tradičného investičného aktíva, no zároveň k prísnejším reguláciám kryptomien ako takých. Na pozore by sa teda mali mať predovšetkým kryptomeny orientujúce sa na anonymitu či práve DeFi projekty, u ktorých je možné využívať finančné služby bez odhalenia identity.

Bloomberg v konečnom dôsledku očakáva, že cena bitcoinu pôjde hore bez ohľadu na to, ako voľby dopadnú, hoci zvolenie Bidena môže byť preň ešte pozitívnejšie. V bulletine taktiež skonštatoval, že ak by Bitcoin napodobnil len z polovice svoj cenový vývoj medzi rokmi 2016 až 2020, tak do roku 2024 bude stáť minimálne 80 tisíc dolárov.

Podobný názor ako Bloomberg má aj Su Zhu, generálny riaditeľ firmy Three Arrows Capital, ktorý si taktiež myslí, že zvolenie Bidena by bolo pre Bitcoin výrazne býčím signálom.

Niektorí analytici sa však domnievajú, že výhra Bidena by mohla byť negatívnou správou pre akciový trh a ak by sa prepadol ten, je pravdepodobné, že Bitcoin by ho minimálne z krátkodobého hľadiska napodobnil ako sa tak stalo tento rok už niekoľkokrát.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne