Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet Bitcoin HODLerov sa zvyšuje, trend pred rokom 2021 je býčí

Článok

HODL-BITCOIN
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy trader Willy Woo upozornil, že indikátor, ktorý možno použiť na analýzu správania bitcoinových hodlerov, naznačuje silný býčí trend smerom k roku 2021.

Willy Woo konkrétne poukázal na to, že on-chain indikátor s názvom “reflexivita” (reflexivity) má v posledných mesiacoch výrazne vzostupný trend, nuž a nakoľko tento indikátor meria tendenciu bitoinových investorov držať bitcoiny napriek rastu jeho ceny, vyplýva z toho, že sú odhodlaní držať ich ešte dlhšiu dobu s očakávaním vyššej ceny.

Podľa Wooa existuje niekoľko dôvodov, prečo retailoví investori môžu držať svoje bitcoiny ešte dlhšiu dobu, než v predchádzajúcich býčích cykloch. Za veľmi pozitívny fakt označil skutočnosť, že Bitcoin sa dokázal veľmi rýchlo zotaviť z marcového prepadu ceny, ktorý spôsobilo vypuknutie pandémie koronvírisu. Veľmi pozitívne taktiež vníma cenovú stabilitu Bitcoinu v čase, kedy sa prevalila kauza BitMEX, ktorá by pred pár rokmi zamávala bitcoinovým trhom omnoho výraznejšie. To všetko podčiarkuje v kombinácii s on-chain dátami (rast hashrate, počet novych peňaženiek, aktivita na sieti) väčšiu vyzretosť súčasného trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne