Sme aj na sociálnych sieťach

NFT

Komisárka SEC: „V roku 2022 očakávam rast NFT, sú s tým spojené však regulačné problémy“

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Komisárka SEC Hester Peirceová v roku 2022 predpovedá nárast vo finančnej oblasti non-fungible tokenov (NFT). Taktiež zdôrazňuje, že držitelia týchto NFT si musia byť vedomí toho, že ich kroky môžu v niektorých prípadoch porušovať nariadenia o cenných papieroch.

Rast NFT a regulačné problémy

Podľa Peirceovej, ako sa oblasť rozširuje, držitelia si budú musieť byť vedomí potenciálu svojich aktivít, ktoré môžu v niektorých prípadoch porušovať zákony o cenných papieroch. Peirceová vo štvrtok poskytla svoj výhľad na rok 2022 v rozhovore pre CoinDesk’s First Mover. Keďže ľudia zisťujú, že na NFT môžu rozprávkovo zbohatnúť, Peirce predpovedá, že sa objavia ďalšie prípady využitia NFT tokenov. Tiež upozornila, že si treba dávať pozor aby tieto nové prípady použitia neboli v rozpore s predpismi o cenných papieroch.

„Myslím si, že naša definícia cenného papiera je dosť široká, a preto ľudia musia myslieť na potenciálne miesta, kde by sa NFT mohli dostať do regulačného režimu a dosahu cenných papierov,“ povedala.

Aktuálne štatistiky

Z aktuálnych štatistík je zrejmé, že NFT sektor je stále veľmi silný, hoci oproti augustovým maximám je v miernom úpadku. Na grafe nižšie môžete vidieť aktuálne týždenné predaje NFT tokenov, kde sú započítané ako zberateľské, tak aj herné NFT.

Ďalším dôležitým ukazovateľom sú počty aktívnych adries v oblasti NFT. Aj tu je voči letu citeľný prepad, no hodnoty sa stabilne držia.

Pokiaľ sa zopakuje história, čoskoro by mohol nastať ďalší prudký rast NFT. Ak sa pozriete na graf vyššie, v máji minulého roka nastal skokový rast aktívnych adries, ktorý hneď opadol, no následne začal trh plynule rásť. Podobnosť môžete vidieť aj na novembrovom skoku, po ktorom počty NFT peňaženiek začínajú opäť narastať. Takéto podobnosti v grafoch však treba brať s dostatočnou rezervou a nespoliehať sa na ne.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Terra je už druhá najväčšia DeFi sieť, kryptomena LUNA je na novom maxime. Čo spôsobuje rast?

Už aj Instagram bližšie skúma NFT – Toto zatiaľ vieme

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Coincode, Blockcrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.