Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jerome Powell si nemyslí, že kryptomeny sú rizikom pre finančnú stabilitu USA

Článok

USA
Pixabay.com

Počas stredajšej tlačovej konferencie FED, na ktorej predseda Americkej centrálnej banky Jerome Powell oznámil urýchlenie tapperingu a možný príchod zvyšovania úrokových sadzieb, sa hovorilo aj o kryptomenách.

,,Myslím si, že kryptomeny sú rizikové, pretože nie sú ničím kryté. A myslím si, že existuje veľký spotrebiteľský problém pre spotrebiteľov, ktorí pravdepodobne nerozumejú tomu, do čoho sa (u kryptomien) púšťajú,” skonštatoval šéf FED hneď na úvod tejto témy.

Powell taktiež potvrdil, že súhlasí s Kongresom v tom, že stablecoiny si vyžadujú prísnejšiu reguláciu. Vie si predstaviť ich potenciál najmä v prípade, ak by boli emitované poistenými bankami.

,,Stablecoiny môžu byť určite užitočným a efektívnym spotrebiteľom slúžiacim časti finančného systému, ak sú riadne regulované. Teraz to tak však nie je. Majú potenciál škálovať, najmä ak by mali byť spojené s jednou z už existujúcich veľkých technologických sieti.”

Upozornil však, že to musí byť sieť, ktorá je pod ich dohľadom. ,,Môže vzniknúť sieť, ktorá by bola okamžite systémovo dôležitá a namala by primeranú reguláciu a ochranu. Verejnosť sa však spolieha na vládu a FED, aby sa uistili, že platobný systém je bezpečný a spoľahlivý.”

Jerome Powell na záver tejto témy zhodnotil, že v súčasnosti kryptomeny centrálnu banku neznepokojujú a nepovažuje ich za problem finančnej stability amerických trhov.

My dopĺňame, že Powell nedávno vyvrátil akékoľvek špekulácie o tom, že by mali v pláne Bitcoin či iné kryptomeny zakazovať. Scenár podobný tomu, ktorý je aktuálny v Číne, teda v USA pravdepodobne nehrozí.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.