Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Je blockchain Ethereum skutočne najlepším prostredím pre DAO?

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Dominancia siete Ethereum ako preferovaného blockchainu pre DAO je v porovnaní s ostatnými sieťami obrovská, no existujú prípady pre iné reťazce, ktoré môžu byť v určitých aspektoch vhodnejšie.

Ethereum dominuje

Krypto komunita ako aj samotný priemysel si vybrali Ethereum ako domovskú sieť pre väčšinu decentralizovaných aplikácií založených na blockchaine, no iné reťazce môžu byť vhodnejšie na zvládnutie pracovného zaťaženia pre decentralizované autonómne organizácie (DAO). Technické výhody a lacnejšie transakcie nadchádzajúcej aktualizácie Ethereum 2.0 sa ešte nestali hlavným ťahúňom Ethereum Virtual Machine (EVM).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum DAO – skalex.io

Ak sa pozrieme na samotné štatistiky, Ethereum a jeho kompatibilné reťazce majú jasnú výhodu v počte DAO oproti akýmkoľvek iným blockchainom. Podľa údajov z platformy blockchain Snapshot sa tu nachádza viac ako 4 200 DAO organizácií a protokolov.

Iné (ne)vhodné alternatívy

Len pre porovnanie, napríklad ekosystém Solana ich má iba 140, Cardano má 10 DAO a sieť Polkadot len osem. Podľa výkonného riaditeľa DAO trackera DeepDAO, Eyala Eithcowicha, môže byť Ethereum preferované nad ostatnými z jednoduchých, no praktických dôvodov. Dominanciu Etherea pripisuje skutočnosti, že je to reťazec, kde začalo DAO.

„Dôležitejšie je, že Ethereum je najvyspelejší ekosystém, pokiaľ ide o nástroje na spustenie a riadenie všetkých aspektov DAO, väčšinou finančných. To sa môže zmeniť, keď budú ostatné reťazce rásť v popularite.“

Na druhej strane poukázal na vysoké poplatky za transakcie (gas) ako nedostatok pre sieť Ethereum. Dodal, že Solana umožňuje DAO uskutočňovať rýchle a lacné transakcie, no podporné funkcie a nástroje v tomto ekosystéme sú menej robustné. Okrem toho sa Solana stala zraniteľnou voči zriedkavým výpadkom siete.

Saro McKenna, Spoluzakladateľka NFT hry Alien Worlds založenej na EOSIO, minulý týždeň povedala, že je presvedčená, že EOSIO (EOS) je lepšie prostredie na vytváranie DAO. Podľa jej názoru je Ethereum príliš drahé na účely hlasovania a bolo navrhnuté ako univerzálny blockchain na zvládnutie akéhokoľvek množstva rôznych úloh. To kontrastuje s EOSIO, o ktorom McKenna povedala, že bol čiastočne postavený práve na účely DAO.

Generálny riaditeľ blockchainovej konzultačnej firmy Koinos, Andrew Levine, však poukázal na kritiku EOSIO, ktorá by mohla vysvetliť, prečo nedosahuje mieru prijatia ako Ethereum. Vo februári napísal, že zatiaľ čo transakcie EOS sú prakticky bez poplatkov, existuje poplatok za vytvorenie účtu. Okrem toho je držanie mincí na peňaženke v porovnaní s ETH pomerne komplikované.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Začína sezóna altcoinov? Zilliqa (ZIL) za 2 dni stúpla o 150%, toto sú hlavné dôvody

Neznáma veľryba vo veľkom nakupuje SHIBA INU – Nakúpila už cez 100 miliónov dolárov!

Terra (LUNA) dosiahla nové maximum, za 2 roky stúpla o 86 000% – Kam až môže stúpnuť?

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.