Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Janet Yellenová vidí v kryptomenách príležitosti. Zostáva však mierne skeptická

Článok

USA
Pixabay.com

Ministerka financií USA Janet Yellenová v rozhovore pre CNBC naznačila, že jej postoj ku kryptomenám je už menej odmietavý, než v minulosti.

Americká ministerka financií Janet Yellenová v roku 2018 ešte v čase, kedy bola šéfkou Fed, uviedla, že nie je fanúšičkou Bitcoinu, pretože ide nástroj využívaný kriminálnikmi. Popri tom naznačila, že samotná bitocinová sieť nespracováva toľko transakcií, aby mohla byť považovaná za významnú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V roku 2022, kedy sa kryptomenám venuje už z pozície hlavy Ministerstva financií, však má na kryptomeny o čosi pozitívnejší názor,  čo potvrdila v rozhovore pre CNBC. ,,Som trochu skeptická, pretože si myslím, že existujú (v súvislosti s kryptomenami) oprávnené obavy. Niektoré majú čo to dočinenia s finančnou stabilitou, ochranou investorov, využívaním kryptomien k nezákonným transakciám a podobne. Na druhú stranu existujú výhody z kryptomien, ktoré uznávame a vidíme na nich, že prinášajú inovácie v platobnom systéme, ktoré môžu byť zdravé.“

Yellenová taktiež priznala, že Bitcoin a ďalšie digitálne aktíva už nie sú len dočasným ošiaľom: ,,Kryptomeny sa zjavne posunuli míľovými krokmi. A teraz hrajú významnú úlohu, ak nie tak v transakciách, ale v investičných rozhodnutiach mnohých Američanov.

Exekutívny príkaz núti regulátorov konať

Nie je jednoznačné, aké dôvody motivovali Yellenovú zmierniť tón u témy kryptomien. zo strany väčšiny vysokopostavených amerických politikov sú totiž stále primárne terčom kritiky. Portál DeCrypt sa domnieva, že tomu mohli prispieť aj triezve vyhodnotenie dostupných štatistík a analýz, ktoré potvrdzujú, že na pranie špinavých peňazí nie sú kryptomeny zďaleka tak využívané a ani vhodné ako bežný fiat (doláre, eura atď.).

Názor Yellenovej na Bitcoin je podstatný, nakoľko je jednou z hlavných postáv pripravovaných regulácii pre kryptomeny v USA na základe nedávno podpísaného exekutívneho príkazu prezidenta Joea Bidena. Ten v ňom vyzval americké regulačné orgány, aby pripravili pre digitálne aktíva komplexný regulačný rámec, ktorý má zamedziť nelegálnemu využívaniu kryptomien, no nesmie spomaliť inovácie v tomto sektore.

Portál DeCrypt pripomína, že Yellenová v júli 2021 zvolala SEC, CFTC a OCC k spoločnej diskusii o o tom, ako regulovať stablecoiny. Práve tie sú podľa regulátorov najväčším rizikom pre tradičný finančný systém. Šéf SEC Gary Gensler, ktorý sa vraj vidí ako budúci minister financií, vidí veľké riziká aj v sektore DeFi.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.