Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Intel chystá veľkú novinku pre oblasť ťažby Bitcoinu. Bude prelomová?

Článok

Intel
zdroj: Unsplash.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Intel kritizoval negatívny dopad ťažby Bitcoinu na prírodu, no popri tom naznačil, že pre to majú riešenie. V širšom kontexte sa teda dá tvrdiť, že Intel si pripravuje pôdu pre výrazný vstup do ťažobného bitcoinového priemyslu.

Patrick Gelsinger, ktorý je CEO jedného z najväčších výrobcov čipov na svete, kritizoval negatívny vplyv ťažby Bitcoinu na prírodu v rozhovore pre Bloomberg, kde uviedol: ,,Jediný záznam v bitcoine spotrebuje dostatok energie na napájanie vášho domu na takmer jeden deň. To je klimatická kríza.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gelsinger tak voľne nadviazal už na viaceré medializované štúdie na túto tému. Cambridge University uvádza, že v súčasnosti bitcoinová sieť spotrebuje odhadom 125 terawatthodín elektriny ročne. To je väčšia spotreba, než má väčšina krajín sveta vrátane Nórska, Spojených arabských emirátov či Švédska.

Štúdia Decrypt zas uvádza iné prirovnania: Širšia uhlíková stopa Bitcoinu je v podstate ekvivalentnom viac ako 60 miliard libier spáleného uhlia, priemernej spotreby elektriny 9 miliónov domácnosti za jeden rok alebo viac ako 100 miliard míľ najazdených priemerným osobným vozidlom.

Bitcoinu chce pomôcť, pripravujú vlastný čip

Šéf Intelu však na rozdiel od politikov nevolá z týchto dôvodov po zákaze ťažby Bitcoinu, pretože v ňom vidí viaceré plusy. V rozhovore pre Bloomberg naopak využil túto príležitosť na propagáciu ťažobného čipu, na ktorom Intel práve pracuje, o ktorom povedal, že zmieňovaný “klimatický“ problém vyrieši.

Gelsinger následne potvrdil, že Intel sa chystá prestaviť čip, ktorý sa bude využívať pri ťažbe Bitcoinu, a bude pre životné prostredie omnoho šetrnejší. Nadviazal tým na vyjadrenia Raju M. Koudriho, viceprezidenta Intelu, ktorý minulý týždeň povedal, že ich čip má 1000x lepší výkon na watt ako bežné GPU na ťažbu založenú na kryptografickej hashovacej funkcii SHA-256.

Predstavenie čipu, ktorý by mohol znamenať malú revolúciu v ťažbe BTC, plánuje Intel urobiť s veľkou pravdepodobnosťou už počas International Solid-State Circuits Conference (ISSCC), ktorá je naplánovaná vo virtuálnej podobe počas blížiacich sa dní od 20 do 28. februára 2022.

Že Gelsinger v skutočnosti nepovažuje Bitcoin za zlý ale fandí mu, potvrdzujú aj tieto jeho slova: ,,Budeme pracovať na tom, aby sme napravili tieto nedostatky, pretože ide o výkonnú technológiu, nemenný, využiteľný digitalizovaný vstupný systém, ktorý dokáže transformovať menu, transakcie či dodávateľské reťaze. Takže áno, je to vzrušujúca vec.“

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.