Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie ožili, do kryptomenových fondov sa nalial nový kapitál

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Čerstvý report spoločnosti CoinShares naznačuje, že po dvoch týždňoch, v ktorých záujem inštitúcii o kryptomeny výrazne klesol, sa ich sentiment otočil tým správnym smerom – opäť obnovili akumulačné “chúťky“.

Spoločnosť CoinShares tradične v úvode týždňa informuje o tom ako sa darilo najväčším kryptofondom, skrz ktoré môžu realizovať nepriame investície do kryptomien inštitúcie a akreditovaní investori. Ide o fondy Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares ECT Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovšieho reportu, ktorý sa týka výkonnosti týchto fondov v minulom pracovnom týždni, vyplýva, že inštitúcie naliali do kryptomien 192,5 miliónov dolárov. Prerušili tak sériu dvoch týždňov, ktoré boli poznačene veľkou nervozitou na trhoch v súvislosti s geopolitickým dianím, kedy z týchto fondov dokopy odišlo 110 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o konkrétne kryptomeny, najväčší záujem bol o Bitcoin, do ktorého vložili inštitúcie až 97,8 miliónov dolárov. Veľký záujem však bol aj o kryptomenu Solana (SOL), do ktorej sa nalialo 87,1 miliónov USD. Podpísalo sa na tom spustenie nového investičného produktu Solana ETP pre európsky trh skrz produkt CoinShares Physical v spolupráci s burzou FTX. Toto ETP umožňuje investíciu do fondu, ktorý je priamo krytý fyzickými podkladovými tokenmi SOL.

Na treťom mieste sa umiestnila kryptomena Ethereum (ETH) s prílevom kapitálu v sume 10,2 miliónov USD. Nasledovali Cardano (+$1,8m) a Polkadot (+$1,2m).

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.