Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

India kryptomeny nezakáže, no prísne ich zdaní. Čoskoro príde aj CBDC

Článok

India
Pixabay.com

Počas utorňajšieho prejavu týkajúceho sa rozpočtu pre rok 2022 oznámila indická ministerka financií smelé plány jej vlády spojené s kryptomenami a blockchain technológiou. Vyzerá to tak, že druhá najľudnatejšia krajina na svete by sa mohla čoskoro dočkať vlastnej digitálnej meny (CBDC).

Mirmala Sitharamanová počas včerajšieho prejavu oznámila dve podstatné informácie spojené s digitálnymi aktívami:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Národná digitalizovaná mena – indická rupia, ktorá by bola pod kontrolou indickej centrálnej banky, by mala byť spustená už v tomto roku alebo najneskôr v roku 2023
  • Kryptomeny budú legalizované, avšak zisk z ich predaja bude zdanený až 30%

CBDC vraj zefektívni indický finančný systém

Sitharamanová zdôraznila potrebu začlenenia Indie do digitálneho sveta v mnohých obchodných vertikálach a keď otvorila tému CBDC, k digitálnej verzii indickej meny skonštatovala, že pre miestnu ekonomiku bude tento projekt veľmi významný.

Tvrdí, že CBDC prinesie Indii efektívnejší a lacnejší systém riadenia meny. ,,Z týchto dôvodov navrhujeme zaviesť digitálnu rupiu pomocou blockchainu a iných technológii, ktoré vydá Reserve Bank of India počnúc rokmi 2022-23,” vyhlásila.

Tradičné kryptomeny sa prísne zdania

Prejav Sitaharamanovej čiastočne potešil aj fanúšikov decentralizovaných kryptomien typu Bitcoin či Ethereum. Z jej slov je totiž zrejmé, že India sa vydá cestou regulácie kryptomien a nie ich zákazu, čo bola taktiež jedna z možností.

Investori sa však musia pripraviť na to, že zisky z ich predaja sa prísne zdania. ,,Akýkoľvek príjem z prevodu akéhokoľvek virtuálneho digitálneho majetku bude zdaňovaný sadzbou 30%. Pri výpočte takéhoto príjmu nie sú povolené žiadne zrážky v súvislosti s akýmikoľvek výdavkami alebo príspevkami okrem samotných nákladov na obstaranie,” informovala.

Ministerka financií zároveň upozornila, že akékoľvek straty – napríklad spojené s hackerskými útokmi alebo chybnými transakciami, nebudú môcť byť použité pri snahe vykázať stratu z investície do kryptomien.

Indická kryptomenová komunita vidí v tomto rozhodnutí malú nádej pre zlepšenie podmienok krypotsektora v ich krajine. Zdaňovanie je veľmi vysoké, rovnako tak sú prísne pravidlá spojené s ním. Je to však podľa všetkého o čosi lepšie než stav, v ktorom stále hrozilo, že dôjde k úplnému zákazu kryptomenových transakcií a kryptomenových búrz.

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.