Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

India by mala zakázať kryptomeny. Regulácia by bola chybou, tvrdí zástupca centrálnej banky

Článok

India
Pixabay.com

Predstaviteľ indickej centrálnej banky prirovnal kryptomeny k ponzi schéme a vyhlásil, že by mali byť v Indii zakázané. Akákoľvek regulácia kryptomien v druhej najľudnatejšej zemi sveta bude podľa neho chybou.

Rabi Sankar, ktorý je zástupcom guvernéra Indickej centrálnej banky, povedal počas svojho pondelňajšieho prejavu, že kryptomeny nie je možné definovať ako menu, aktívum a ani ako komoditu. ,,Kryptomeny nie sú meny, ani finančné aktíva, ani reálne aktíva, dokonca ani digitálne aktíva. Nemôže ich preto regulovať žiadny regulátor finančného sektora. Nie je možné regulovať niečo, čo sa nedá definovať,“ tvrdí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Popredný predstaviteľ centrálnej banky Indie zároveň vyhlásil, že akákoľvek regulácia môže posilniť mylnú predstavu o tom, že z kryptomien sa stáva niečo ako „uschovateľ hodnoty“ (s týmto označením je spájaný najmä Bitcoin pozn.red.). Zároveň však priznal, že hoci by boli kryptomeny aj zakázané, pravdepodobne sa nájde vždy niekto, kto ich bude používať podobne ako je to u obchodovania s drogami.

Rabi Sankar následne zdôraznil, že ak sa proti decentralizovaným kryptomenám nezakončí, budú mať na ekonomiku destabilizujúci efekt a ohrozia menovú aj fiškálnu stabilitu Indie.

Zaujímavé však je, že Sankar svojimi vyjadreniami vlastne predikuje niečo, v čo fanúšikovia Bitcoinu dúfajú. A to je skutočnosť, že centrálna banka stratí dominantnú kontrolu nad finančným systémom, ak si ľudia uvedomia potenciál kryptomien.

Ak ide o Indiu, tá je typická tým, že každý týždeň sa v nej objaví názor, ktorý vyvracia ten predchádzajúci a tak je zrejmé, že pozícia kryptomien v tejto krajine je stále otázna. Dopĺňame, že ministerka financií Nirmala Sitharamanová 11. februára vyhlásila, že nebude v tomto momente rozhodovať o tom, či kryptomeny sú alebo nie sú legálne, čím v podstate nechala otvorené dvere obom možnostiam.

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.