Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson: Cardano do konca roka dobehne vo výkonnosti kryptomenu Solana

Článok

cardano
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomena Cardano (ADA), ktorá patrí medzi najpotenciálnejších konkurentov Ethereum (ETH), je aktuálne vzdialená svojim historickým cenovým maximám o takmer 70%. Kapitalizácia tejto kryptomeny je však stále o čosi vyššia než kapitalizácia konkurenčnej kryptomeny Solana (SOL), ktorá je v niektorých ohľadoch efektívnejšia.

Zakladateľ spoločnosti Input Output a hlavná tvár tejto kryptomeny Charles Hoskinson hovoril o plánoch Cardano v rozhovore pre InsideW3B s Marcom Montym Montemagnom, ktorému povedal, že z pohľadu výkonu dobehnp Solana do konca roka 2022. ,,Tento rok prichádzajú všetky aktualizácie, ktoré výrazne zlepšia škálovateľnosť a výraznosť systému, takže získate rovnaký typ výkonu, aký vidíte pri systémoch ako sú Solana a tak ďalej. Alebo aspoň v rovnakých rádoch,povedal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoskinson tým odkazoval na prebiehajúce práce na fáze Basho, ktorá sa špecializuje na vyriešenie škálovania tejto kryptomeny. Väčšia efektivita siete s vysokou priepustnosťou transakcii a zároveň nízkymi nákladmi za ne je teraz najvyššou prioritou vývojárov Cardano.

Zakladateľ Cardano v interview s Montemagnom zmienil aj kroky, ktoré predchádzali tomuto cieěu. Pochválil úspešne spustenie predošlých ér Byron, Shelley a Goguen, ktoré prispeli k vysokej miere decentralizácie tejto kryptomeny (v rámci PoS) a k možnosti písať na nej smart kontrakty. Teraz však prichádzajú na rad ďalšie kroky.

,,Pokiaľ ide o komerčnú porovnateľnosť, doteraz sme sa v prípade projekt zameriavali najmä na správnosť a vedeckú dokonalosť. Takže sme vyvinuli všetky tieto fenomenálne protokoly,“ uviedol naznačujúc, že ďalšie fázy budú už viac o samotnej adopcii Cardano ekosystému a tiež o zameraní sa na komerčný sektor.

V júni má prísť hardfork Vasil, ktorý poskytne vývojárom dApps možnosť začleniť pipelining do ich aplikácii. Hoskinson verí, že to prispeje k nárastu celkovej hodnoty tokenov, ktoré sú uzamknuté v DeFi protokoloch tohoto blockchainu. Ďalší hahrdfork bude naplánovaný na október. ,,Jún a október budú skvelé mesiace, spustíme množstvo zaujímavých funkcii. Nové vylepšenia v prípade Pluto, bočných reťazcov, pipelining a ďalšie,“ odkázal tým, ktorí sa zaujímajú o dianie okolo tejto kryptomeny.

Grayscale kryptomene Cardano verí

Adopcia Cardano po spustení éry Goguen, ktorá priniesla dlhoočakované smartkontrakty, mohla byť pre niektorých investorov sklamaním. Spustenie nového investičného fondu Grayscale zameraného na alternatívy voči smartchainu Ethereum však vlievajú do budúcnosti Cardano mierny optimizmus. Práve táto kryptomena má totiž v tomto fonde najväčší až takmer 25% podiel, čo je dokonca o čosi viac než má Solana a o 10 percent viac než získali Avalanche či Polkadot.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cryptoglobe.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.