Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Stávka proti kryptomene Ethereum! Grayscale spúšťa investičný fond jej najväčších konkurentov

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale Investments oznámila spustenie nového kryptomenového investičného fondu, ktorý zahŕňa aktíva priamych konkurentov najznámejšieho smartchainu a zároveň druhej najväčšej kryptomeny Ethereum (ETH).

Gryscale zostavil tzv. Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund (GSCPxE), celkovo už 18. investičný fond tejto spoločnosti, zo siedmich najväčších smartchainov s výnimkou kryptomeny Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najväčší podiel v ňom má Cardano (ADA), ktoré tvorí 24,63% fondu. Nasledujú Solana s 24.27%, Avalanche (AVAX) s 16.96%, Polkadot (DOT) s 16.16%, Polygon (MATIC) s 9.65%, Algorand (ALGO) s 4.27% a Stellar (XLM) s 4.06% podielom.

Spoločnosť Grayscale zároveň informovala, že nový fond je už otvorený na denné upisovanie akreditovaným investorom, pričom atraktívny môže byť predovšetkým pre tých ,ktorí veria, že nové smartchainy tzv. „tretej generácie“ sú efektívnejšie a rýchlejšie než zabehnuté Ethereum.

Dominancia Ethereum v DeFi postupne klesá

Ethereum v súčasnosti síce trápia vyššie transakčné poplatky a dlhšie spracovanie transakcii, no stále je najdominantnejším blockchainom v oblasti smartchainov a DeFi. V čase písania článku má podiel na viac ako 55% celkovej hodnoty uzamknutej v DeFi protokoloch. Na druhú stranu je však nutné zdôrazniť, že v januári 2021 to bolo až 96%, čo ukazuje, že konkurenčné blockchainy si získavajú na celkovom koláči v DeFi sektore čoraz väčší podiel.

Spoločnosť Grayscale prevádzkuje aj mnoho iných krptomenových investičných fodnov. Najznámejší Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je krytý až vyše 650 000 BTC, čo robí z Grayscale najväčšieho inštitucionálneho držiteľa bitcoinov. Firma by rada tento rok tento uzavretý fond konvertovala na spotové Bitcoin ETF, ktoré v USA stále neodstalo povolenie. Definitívny verdikt sa dozvie od SEC najneskôr 6. júna 2022.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.