Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Hackeri Anonymous sľubujú objasnenie „zločinov“ okolo kryptomeny Terra Luna

Článok

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Vyzerá to tak, že nás čaká ešte veľa rozruchu ohľadom ekosystému Terra Luna, ktorý úplne skrachoval v máji tohto roka a pripravil investorov o miliardy dolárov. Najnovšie sa do tohto procesu zapojila aj hackerská skupina Anonymous.

Anonymous vyrážajú do boja

Hackerská skupina Anonymous sa zaviazala, že spoluzakladateľ spoločnosti Terra Do Kwon bude čo najskôr postavený pred súd v súvislosti s kolapsom ekosystémov Terra (LUNA) a TerraUSD (UST) v máji tohto roka.

V nedeľu video údajne pochádzajúce od hackerskej skupiny Anonymous zverejnilo zoznam Kwonových údajných previnení. Našli sa tam aj veci ako vyplácanie si 80 miliónov dolárov každý mesiac z Luny a TerraUSD pred ich kolapsom, no aj jeho úlohy pri páde stablecoinu Basis Cash, kde Do Kwon údajne pôsobil ako spoluzakladateľ koncom roka 2020 pod pseudonymom „Rick Sanchez“.

„Do Kwon, ak počúvaš, žiaľ, nedá sa urobiť nič, aby sa zvrátila škoda, ktorú si napáchal. V tejto chvíli môžeme urobiť len to, že vás vezmeme na starosť a uistíme sa, že vás čo najskôr postavia pred súd.“

Skupina hackerov uviedla, že bude skúmať činy Do Kwona, odkedy vstúpil do krypto priestoru, aby odhalili jeho údajné zločiny. Hackerská skupina tiež kritizovala Kwona za jeho arogantnú taktiku pri trollovaní konkurentov a kritikov a tiež jeho správanie sa, akoby nikdy nezlyhal.

Anonymous, ktorý vznikli v roku 2003 na 4chan, je decentralizovaný medzinárodný aktivistický kolektív známy organizáciou kybernetických útokov proti vládnym inštitúciám, agentúram, súkromným korporáciám a dokonca aj Scientologickej cirkvi. V júni 2021 sa zamerali na generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska za údajné ničenie životov pomocou svojho vplyvu a vplyvu na Twitteri na hranie sa s kryptotrhmi. Video má k dnešnému dňu približne 3,4 milióna videní.

Stojí za zmienku, že existuje viacero kanálov YouTube, ktoré tvrdia, že sú pridružené k hackerskej skupine Anonymous. Existuje však všeobecný konsenzus, že pre túto skupinu neexistuje žiadny oficiálny kanál YouTube vzhľadom na jej neodmysliteľnú decentralizovanú a anonymnú povahu.

Zmiešané pocity komunity

Video správa získala viac skepticizmu na subreddite r/CryptoCurrency. Používatelia kritizovali skupinu hackerov za to, že vydali prázdnu hrozbu proti Kwonovi a neposkytli verejnosti žiadne nové informácie, pričom jeden komentátor povedal:

„Anonymous je teraz taký tínedžerský bop […] Toto anon video je také neohrozujúce, až je to takmer bizarné.“

Zdá sa, že zatiaľ sa Kwon pravdepodobne bude musieť obávať väčších a hmatateľnejších hrozieb. Spoločnosť Terraform Labs, ktorej je Do Kwon spoluzakladateľom, je v súčasnosti vyšetrovaná juhokórejskými úradmi, vrátane údajnej sprenevery BTC z pokladnice spoločnosti. V máji Južná Kórea oživila slávnu jednotku na vyšetrovanie finančných zločinov nazvanú „Grim Reapers of Yeouido“, aby vyšetrila kolaps Terra. Tím pozostáva z rôznych regulačných orgánov a zameria sa na stíhanie podvodov a nezákonných obchodných schém.

Neskôr v tom mesiaci kórejské úrady predvolali všetkých zamestnancov Terraform Labs. Dôvodom bolo vyšetrenie akejkoľvek internej úlohy pri manipulácii s trhom. Spoločnosť tiež dostala pokutu 78 miliónov dolárov od juhokórejského národného daňového úradu za daňové úniky.

Prečítajte si zaujímavé novinky

„Altseason“ na dohľad? Dominancia BTC sa aktuálne pohybuje okolo dôležitých úrovní

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Je to tu opäť – Po páde UST je má problém ďalší algoritmický stablecoin!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.