Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

„Altseason“ na dohľad? Dominancia BTC sa aktuálne pohybuje okolo dôležitých úrovní

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Dominancia BTC je jeden z najdôležitejších, hoci podceňovaných grafov. Ukazuje nám silu Bitcoinu, respektíve jeho podiel na trhu s kryptomenami. Keď dominancia rastie, pre altcoiny to znamená stagnáciu, či prudké prepady. Aktuálne je dominancia na dôležitých úrovniach, ktoré môžu rozhodnúť, či sa dočkáme novej „altseason“.

Odraz od dôležitej úrovne

Dominancia BTC posledné týždne prudko rástla, čo malo za dôsledok silné prepady altcoinov. Klesal aj samotný Bitcoin, čo pokles altcoinov ešte viac posilnilo. Cez víkend sa dominancia dostala do kľúčovej rezistentnej oblasti okolo hodnôt 47 až 49%. Táto oblasť slúžila ako rezistencia od mája minulého roka, kedy altcoiny zažili svoj raketový rast. Odvtedy sa dominancia dostala do tejto zóny spolu trikrát, pričom sa vždy odrazila nadol a altcoiny voči BTC rástli.

Cez víkend sme túto oblasť dosiahli opäť, pričom reakcia bola zjavná a prudká. Kým posledné týždne bol Bitcoin najmenej stratové aktívum (v % hodnote), od prepadu dominancie spred pár dní altcoiny raketovo vystrelili a posledné dni je najstratovejšou kryptomenou práve Bitcoin. Je dôležité pripomenúť, že aj prepad dominancie o 1% znamená pre niektoré altcoiny pohyb nahor o desiatky percent.

Nádych altcoinov

Po včerajšom prepade BTC na 20 000 sa jeho cena otočila a v čase písania tohto článku sa obchoduje nad úrovňou 22 000 USD, pričom viaceré altcoiny sú za posledných 24 hodín v pluse desiatky percent. V prípade, že bude dominancia BTC naďalej klesať a samotný Bitcoin našiel dno a porastie, čaká nás po dlhej dobe svetlejšie obdobie, v ktorom budú altcoiny prudko rásť.

Netreba však zabúdať, že globálna ekonomická situácia je zlá a preto treba byť opatrný. Stále je tu možnosť, že Bitcoin nenašiel svoje dno a pôjdeme nižšie.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC na koniec júna – Dočkáme sa oživenia?

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Je to tu opäť – Po páde UST je má problém ďalší algoritmický stablecoin!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.